در گفتگو با محبوبه زنگانه کارشناس روانشناسی و مدیریت مهدکودک بررسی شد:

بررسی شکل گیری شخصیت فردی کودکان در مهدکودک

مهد کودک مختص کودکان والدین شاغل نیست و کودکان والدین غیر شاغل می تواندد در مهد کودک حضور داشته که باعث رشد اجتماعی کودکان و احساس استقلال در شخصیت کودک می شود بازی با همسالان و تحرک و افزایش هوش کودک کمک می کند .
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر بررسی شکل گیری شخصیت فردی کودکان در مهدکودک

به گزارش خبرنگاران گروه زندگی و سرگرمی گزارش خبر، با توسعه دانش و فناوری، راهکارهای نوین تربیتی نیز برای شکوفایی و خلاقیت کودکان ارائه شدند و یک مکان امن و پویا برای شناسایی این استعدادها و خلاقیت های کودکان مهد کودک است. دنیای شگفت انگیز و شیرین کودکان با همه لطافت ها و زیبایی ها شکننده تر و آسیب پذیر تر است و آموزش در چنین شرایطی نیاز به مهارت و دانش ویژه ای دارد. چرا که شکفتن خلاقیت ها و شکل گرفتن شخصیت کودکان در این سنین صورت می گیرد و هر چه در این مسیر حرکت علمی تر و منطقی باشد، رسیدن به سر منزل مقصود آسان تر و سریع تر است.

به منظور آشنایی بیشتر با اثرات مهد های کودک در شکل گیری شخصیت فردی و آینده کودکان با محبوبه زنگانه فوق لیسانس حسابداری و کارشناسی روانشناسی و مدیریت مهدکودک شادینه به گفتگو نشستیم:

مهد کودک چه تاثیری بر آینده کودکان دارد؟

محیط مهد کودک یک محیط دوستانه همراه با بازی های کودکانه و به عنوان اولین تجربه کودک همراه باهم سالان کودک همراه با آموزش های مفاهیم پایه به صورت غیر مستقیم در هر رده سنی می باشد که اضطراب کودک را کاهش می دهد و آنها را برای رفتن به مدرسه آماده می کند . کودکان می آموزند که احساسات خودرا بیان کنند و با دوستان خود روابط اجتماعی برقرار نمایند که باعث رشد عاطفی کودک می شود .دوران کودکی دورانی بسیار مهم و یکی از دغدغه های والدین برای تربیت کودکان می باشد ،زیرا شخصیت کودکان تا سن ۶سالگی تشکیل میگردد.مهد های کودک امروزه تنها برای نگهداری کودکان نیستند بلکه یک مکان آموزشی پرورشی برای کودکان محسوب شده که مهارتهای اولیه زندگی را در آن می آموزند .

توجه به چه مسائلی در مهد های کودک ضروری است؟

مهم ترین مسائله در مهد کودک ها نحوه نگهداری کودکان می باشد از دیدگاه دیگر ایمن بودن مکان کودک .مهد کودک می باشد که از نظر بهداشتی و فیزیکی باید مورد توجه قرار گیرد .رفتار پرسنل مربیان و تخصص آنها در حیطه نگهداری آموزشی کودک بسیار مهم می باشد،برگزای برنامه متناسب با روحیات کودکان از دیگر برنامه های مهد کودک می باشد .انجام بازی های فکری برای دقت و تمرکز و روحیه خلاق کودکان امری بسیار مهم و ضروری می باشد .مراقبت ویژه کودکان و وعده غذایی کودکان از موارد بسیار مهم می باشد . تاثیر انتخاب یک مهد کودک خوب به شخصیت کودکان تاثیر مثبتی میگذارد یک مهد کودک خوب از نظر سرمایشی و گرمایشی .دوربین مدار بسته و سرویس بهداشتی مناسب می باشد

آیا مهد کودک مختص والدین شاغل می باشد ؟

خیر مهد کودک مختص کودکان والدین شاغل نیست و کودکان والدین غیر شاغل می تواندد در مهد کودک حضور داشته که باعث رشد اجتماعی کودکان و احساس استقلال در شخصیت کودک می شود بازی با همسالان و تحرک و افزایش هوش کودک کمک می کند .بسیاری از مهارتهای قبل از دبستان را آموخته و در روحیه کودک تاثیر مثبتی می گذارد اضطراب کودکان کاهش یافته و کودک دارای فن بیان قوی و مستقل می شود .

نقش مربیان مهد کودک را چگونه ارزیابی می کنید ؟

مربی مهد کودک همواره نقش مهمی در الگو پذیری و رفتارهای اجتماعی کودکان دارند زیرا ساعت های زیادی با کودکان مشغول آموزش، بازی و سرگرمی می باشد که این آموزش ها همه در قالب بازی و به صورت غیر مستقیم می باشد . مربی مهد کودک از کودک به خوبی مراقبت نموده و مفاهیم پایه و اساس تربیتی آموزشی را در کودک ایجاد نموده و فردی مهم در رشد و شکل گیری شخصیت کودک می باشد مربی همواره باید دارای دانش فنی .کلاسداری.صبور بودن خوش اخلاق بودن حوصله داشتن و شور و اشتیاق .خلاقیت .انعطاف پذیری .توجه به کودک و انرژی بالا از ویژگی های بارز یک مربی خوب است . مربی مهد کودک باید به دور از استرس و اضطراب بوده و تجربه و تحصیلات او اهمیت فراوانی در تربیت فرزندان دارد

چه بازی هایی مناسب مهد کودک هستند؟

در یک مهد کودک خوب با توجه به رده سنی بازیهای مختلفی با کودکان انجام میشود .بازی های گروهی که حس روحیه همکاری و فردی که حس استقلال شخصیت در کودک تقویت می شود . انواع بازی های فکری .پازل .جورچین .بازی های سازه ای .بازی های ریتمیک و آواز .دست ورزی .که ذهن کودک را به چالش می کشد و دقت و تمرکز کودک را افزایش می دهد .کودکان در کودکستان و پیش دبستانی شادینه با وجود حیاط بازی ایمن و شهرک مشاغل در محیطی ایمن و شاد همراه با پرسنل مجرب و توانمند محیطی شاد و مناسب در احتماع را تجربه می کنند

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها