رییس اداره کتابخانه های لامرد خبر داد:

پنجمین اردوی عشایری اداره کتابخانه‌های عمومی لامرد

قاسمی رییس اداره کتابخانه های لامرد گفت: پنجمین اردوی عشایری اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد و کتابخانه عمومی شهید زارعی علامرودشت در روستای عشایری و بدون کتابخانه منطقه گلدشتِ این شهر برگزار شد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه

به گزارش خبرنگاران گروه فرهنگ، هنر و رسانه گزارش خبر، حسین قاسمی رییس اداره کتابخانه های شهرستان لامرد از پنجمین اردوی عشایری اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان و کتابخانه عمومی شهید زارعی علامرودشت در روستای عشایری و بدون کتابخانه منطقه گلدشتِ این شهر برگزار شد.

وی، این آیین به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و میلاد حضرت زینب سلام الله علیها و با همکاری واحد امور عشایر شهرستان لامرد صورت پذیرفت.

وی گفت: مدارس واقع در طرح و اداره آموزش و پرورش منطقه علامرودشت و با حضور ۷۰ نفر از دانش‌آموز مدارس رایان گلدشت، شهید نریمانی حسین‌آباد و مدرسه کمیل انجیربند در مدرسه رایان گلدشت همراه با ویژه برنامه‌های متنوع قصه‌گویی، کتابخوانی، نمایش خلاق، بازی و سرگرمی، شعرخوانی و کتابخوانی و... برگزار شد.

وی تصریح کرد: در ابتدای این آیین، کودکان ترک‌زبان گلدشتی خوش آمد گفتند، و اجرای نمایش دانش‌آموز و معلم توسط دانش آموزان مدرسه گلدشت و نمایش آقا و خانم کتابدار توسط خانم رفیعی مسئول کتابخانه شهید زارعی علامرودشت و همکار فرهنگی کتابخانه بخشی از برنامه‌ها بود.

وی گفت‌: مسابقات مختلف ویژه کودکان پسر و دختر عشایری شوق انگیز بود. مداحی، قصه‌گویی، کتابخوانی و... برنامه‌هایی بود که توسط دایی امید اجرا شد.

اهدای جوایز به ۴۰ نفر از افراد حاضر و کودکان دختر و پسر عشایری شور و شوقی برانگیخت و برنامه پس از دو ساعت و نیم سادگی و صمیمیت و نشاط به پایان رسید.

اردوهای عشایری و اردوی کتابداران در روستاهای بدون کتابخانه بخشی از برنامه‌های فرهنگی است که کتابخانه‌های عمومی شهرستان لامرد جهت گسترش کتابخوانی و عدالت فرهنگی در مناسبت‌های مختلف اجرا می‌نمایند.

گفتنی است؛ پنجمین اردوی عشایری نیز در منطقه عشایری گلدشت برگزار گردید.

منطقه گلدشت شامل سه روستای عشایری ترک زبان از ایل قشقایی می‌باشد که در بخش علامرودشتِ لامرد واقع شده است.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر