استاندار فارس در اختتامیه کنگره سلامت زنان:

حفظ سلامت دخترانمان به صورت پیشگیرانه

ایمانیه در اختتامیه دوازدهمین سمینار بین المللی سلامت زنان بر ضرورت گسترش عملی نتایج علمی تاکید کرد و گفت: نتایج علمی این قبیل همایش ها ارائه شود تا بصورت عملی مورد استفاده قرار گیرد و سلامت زنان و بانوان را تامین کند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر حفظ سلامت دخترانمان به صورت پیشگیرانه

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، محمد هادی ایمانیه در اختتامیه دوازدهمین کنگره بین المللی سلامت زنان، ضمن تقدیر از عملکردهای مرکز سیاست گذاری سلامت، در ریل گذاری تامین سلامت اقشار مختلف در جامعه، گفت: یازده سال پیش، مرکز سیاست گذاری سلامت شیراز وارد عرصه واقعی برای حمایت و سلامت زنان شدند.

استاندار فارس افزود: در چند سال گذشته شاهد بودم این مرکز، با استفاده از روش های علمی، روش های کارشناسی و تجربه های گرانقدری که در این مرکز وجود دارد و با همکاری سایر نخبگان علمی، توانستند جلودار بسیاری از حرکت هایی باشند که در مراحل بعد منجر به تدوین آیین نامه ها، دستورالعمل ها و قوانین کشوری شده است.

وی با اشاره بر اینکه دوازدهمین سمینار بین المللی سلامت زنان با محوریت دختران در شیراز برگزار شد، اظهار داشت: امید دارم نتایج علمی این همایش را منعکس کنید تا هم در سطح استان و هم در سطح ملی در قالب سازمان های مختلف مورد استفاده قرار گیرد؛ در زمینه گسترش عملی نتایج علمی این قبیل همایش ها در بدنه اجرایی دولت بویژه در استان فارس آماده همکاری هستیم.

دکتر ایمانیه با تاکید براینکه پیشگیری قطعا بهتر از درمان است، تصریح کرد: می بایست به شکل پیشگیرانه اقدام کنیم تا بتوانیم سلامت دختران را حفظ کنیم؛ به اصالت های دینی، اعتقادی و خانوادگی توجه کنیم و به دنبال سلامت جسمی نوجوان و جوانان، سلامت روحی آنان را نیز حفظ کنیم. همچنین سلامت معنوی توام با سلامت جسمی از اهداف سیاست گذاری های سلامت باشد.

وی، آمادگی برای ازدواج، چگونگی تشکیل خانواده و صیانت از سلامت خانواده را از موضوعات اساسی و قابل توجه بر شمرد و افزود: برای آموزش در زمینه های مختلف و حفظ تندرستی، با تاکید بر سلامت خانواده، نیاز به مشارکت و هم افزایی و همکاری بیش از پیش دانشگاه علوم پزشکی با سایر مراکز علمی و آموزش و پرورش استان داریم.

نماینده عالی دولت در فارس در پایان سخنان خود با بیان اینکه، زنان و دختران فارسی در حوزه های مختلف علمی و پژوهشی خوش درخشیده اند، اظهار کرد: بحث های مرتبط با سلامت روان، اضطراب و افسردگی با هم افزایی بیشتر دانشگاه ها و سازمان بهزیستی، بهبود یابد تا با کمک آن از اضطراب های بی پایه و کم عمق جلوگیری شود لیکن دقت و تجربه بزرگان را نیز می طلبد.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر