به میزبانی بنیاد مسکن فارس کلید خورد؛

برگزاری دوره آموزش ملی اصول و مبانی تدوین و اجرای آبادانی و پیشرفت منظومه های روستایی کشور

دوره آموزش ملی اصول و مبانی تدوین و اجرای آبادانی و پیشرفت منظومه های روستایی کشور به میزبانی بنیاد مسکن استان فارس کلید خورد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر برگزاری دوره آموزش ملی اصول و مبانی تدوین و اجرای آبادانی و پیشرفت منظومه های روستایی کشور

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، مسعود صف شکن معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس در مراسم افتتاح این دوره آموزشی ، برنامه منظومه های روستایی را رویکردی برای شتاب بخشی به اجرای عمران و آبادانی روستاها دانست و گفت: اجرای فعالیت های آموزشی زمینه ساز افزایش بنیه علمی کارشناسان و توان تخصصی آنها است.

صف شکن با اشاره به اینکه طرح منظومه‌ها روستایی با هدف کشف استعدادها و ظرفیت‌های بالقوه روستاییان در این استان برنامه ریزی شده است ادامه داد: منظومه‌های روستایی تمام امکانات و ظرفیت‌های یک منطقه را از نظر اقتصادی، گردشگری، اشتغال و سایر موارد به صورت متمرکز اجرایی می‌کند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد: منظومه های روستایی با محوریت اداره کل بنیاد مسکن اجرایی می‌شود، این منظومه‌ها هم اکنون در مرحله مطالعه قرار دارد و پس از تعیین مشاور با اعتبارات دولتی کارهای عملیاتی آن در روستاها اجرایی خواهد شد.

همچنین امیر برومند معاون پشتیبانی بنیاد مسکن استان فارس در حاشیه این کارگاه آموزشی با بیان اینکه ، بنیاد مسکن فارس امکانات مناسب برای برگزاری دوره های آموزشی دارد افزود: برگزاری این دوره ها زمینه ساز افزایش توان علمی و تخصصی همکاران است.

وی با اشاره به اینکه دوره دو روزه ملی منظومه های روستایی به میزبانی استان فارس برگزار گردید ادامه داد: برنامه آبادانی و پیشرفت منظومه‌های روستایی در قالب رویکرد آمایشی و در برنامه‌ریزی‌های روستایی در حالی در دستور کار متولیان و دست‌اندرکاران امر در استان های کشور قرار گرفته است که رویکردهای جدیدی در نوسازی روستایی حاکم شده است.

برومند افزود: طی دهه‌های اخیر روند شتابان توسعه ، چهره شهرها و روستاها را دگرگون کرده است ، هرچند شهرها تاثیرپذیری بیشتری از فرایند توسعه و مدرنیزاسیون داشته‌اند با این حال روستاها هم از این وضعیت بی‌نصیب نمانده‌اند و هر ناظری در جریان سفر به روستاها متوجه این تغییرات شگرف در نوسازی واحدهای مسکونی و تاثیرات آن در معماری روستاها می شود.

دکتر سعید نوری نشاط و دکتر فرهاد عزیز پور استادان این دوره آموزشی هستند و مفاهیم اساسی پیشرفت و آبادانی و تسهیلگری در اجرای طرح های منظومه های روستایی را ارائه خواهند داد.

اهداف اصلی برگزاری این دوره آموزشی تعیین رویکردهای منظومه های روستایی و تشریح مفاهیم و آشنایی با چارچوب های کلی طرح و همچنین ارتقای سطح دانش و تجارب شرکت کنندگان است.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر