در یادواره شهدا کهوردان مطرح شد؛

مسول موسسه سیره شهدا؛ شهداء، نقشه راه هستند

جوشقانیان مسول موسسه سیره شهدا کشور گفت: شهداء، افق و معیار را نشان می دهند بطوری که نقشه راه همه هستند و برای اینکه راه را گم نکنیم باید این مسیر را ادمه دهیم.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، در اولین شب از مراسم یادبود شهدای گلزار کهوردان لامرد حجت الاسلام حسین جوشقانیان مسوول موسسه سیره شهداء کشور اظهار کرد: شهداء عزیز ما شمع محفل بشریتند و معرفت و شناخت خوبی به خداوند سبحان داشتند و شهدا نقشه راه ما هستند و برای اینکه گم نشویم باید در این مسیر باشیم.

وی، با بیان این مطلب که باید نگاه به نعمت های الهی که یک نگاه عبودیت و نشانه می باشد را داشته باشیم و به آن تاسی نماییم خاطرنشان کرد: تفاوت شهدا با ما این است که شهدا به نعمت های الهی شکرگذار بودند و به نعمت الهی پا نزدند.

جوشقانیان ادامه داد: بیش از ۸۰درصد از شهدا امام امت را ندیدند اما در راه امام شهید شدند و شهدای گرانقدر همه ماها را توصیه به انقلاب و امام کردند.

او بیان کرد: حاج قاسم متوسل به اهلبیت بود و در وصیت نامه خود ۱۷ بار از ولایت فقیه گفتند و در ادامه هم چنین نوشته اند که من از همه بدهکارم و شهدا اینگونه بودند و باید راه شهدا را ادامه داد.

سخنران مراسم با این ستاره ها در لامرد خاطرنشان کرد: پوشش و رفتار زنان و دختران ما باید زهرایی باشد و بوی حضرت زهرا از آنان ساطع شود و رفتار و منش آقایان هم علوی باشد و دغدغه اصلی ما اطاعت از امام زمان و ولی است که خیلی مهم است.

او گفت: رهبر معظم انقلاب با ۸۳ سال سن وقتی که لب به سخن وا می کنند چقدر حکیمانه سخن می گویند و باید قدر این رهبر مقتدر، شجاع و باصلابت را بدانیم.

این کارشناس مسایل اخلاقی، اجتماعی، به قسمتی از وصایای شهدا اشاره کرد و گفت: در جهاد تبیین باید قرص و محکم ایستاد و در این مسیر می شود به اندازه چند شهید کار کرد و اجر شهدا نصیبمان شود.

وی تصریح کرد: شهدا معرفت و ایمان به سنت های الهی داشتند و وقتی قرآن می خوانیم نباید شک کرد و بدانیم که بی خدایی سبب روسیاهی من و توست.

مسول موسسه تفحص سیره شهدا در ادامه با بیان این مطلب که ایمان به نصرت حق باید قوی تر شود و اگر جایی قصور و تقصیر باشد و با اصول و مبانی دینی سازگاری نداشته باشد سیلی می خوریم افزود: چرا ایمان و اطمینان به پول تو جیبی داریم ولی به خدا نداریم و ایمان ها و باورها ضعیف شده است.

گفتنی است: این مراسم معنوی با حضور امام جمعه لامرد، فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه، مسولان قضایی و انتظامی و خانواده های معظم و معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران در جوار قبور معطر شهدای گلزار کهوردان و در مدرسه دبیرستان دخترانه کهوردان برگزار گردید.

به گزارش گزارش خبر، کربلایی ابوذر سپاسدار مداح این محفل شهدایی بود و در اولین شب از این یادواره فیلم بازگشت (روایتی از پاسدار شهید محمد دیانت) نیز اکران شد.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر