روستای فیشور شهرستان اوز و کارکردهای توسعه با مشارکت بنیاد مسکن

مسوولان و کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اوز به‌همراه بخشدار بخش مرکزی و شورا و دهیار روستای فیشور از پروژه اجرای تک لبه و کانیوو فاز 2 این شهرستان بازدید کردند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر روستای فیشور شهرستان اوز و کارکردهای توسعه با مشارکت بنیاد مسکن

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، این طرح با اعتباری بالغ بر 760 میلیون تومان با مشارکت بنیاد مسکن و دهیاری انجام شده است.

همچنین مدیر بنیاد مسکن شهرستان اوز در بازدید میدانی از اراضی ملی تملک شده شهرستان دیدن کردند.

امین کوه پیما در حاشیه این بازدید بر لزوم رعایت الزامات قانونی برای حفظ حریم روستاها تاکید کرد و افزود: حفظ حریم روستاها اقدامی برای اجرای طرح های توسعه و محرومیت زدایی است ، بنیاد مسکن با واگذاری زمین در روستاها زمینه ماندگاری روستاییان را فراهم می کند و تملک اراضی حاشیه روستاها از سوی بنیاد مسکن اقدامی در جهت توسعه روستاها و امکان واگذاری زمین به زوج های جوان و متقاضیان روستایی است.

کوه پیما گزارشی از اجرای طرح های عمران روستایی در این شهرستان هم ارائه کرد و گفت: صدور اسناد مالکیت شهری و روستایی ، مقاوم سازی روستایی ، بهسازی بافت های فرسوده ، توجه به توسعه گردشگری روستایی ، تملک اراضی و واگذاری قطعات زمین به متقاضیان در روستاها ، اعطای تسهیلات بلا عوض و تسهیلات بازسازی واحد های خسارت دیده و توسعه معابر از جمله کارکردهای بنیاد مسکن دراین شهرستان است.

وی با ارائه گزارشی از عملکرد یکساله بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان اوز اظهار داشت: پالایش ۴۶۹ متقاضی طرح اقدام ملی مسکن ، تخصیص ۳۶۱ متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در فاز یک و دو ، تامین زمین فاز یک و دو اقدام ملی به میزان 10.5 هکتار ، پیگیری جهت اختصاص طرح اقدام ملی مسکن به تعداد ۱۰۰ متقاضی در فاز ۴ ثبت نام اداره کل راه و شهرسازی لارستان و پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بهسازی ۵۰۰ میلیون ریالی به تعداد 30 واحد در شهر اوز از جمله اقدامات در راستای تامین مسکن ملی دراین شهرستان است.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر