نشست هماهنگی منظومه روستایی بخش سیاخ دارنگون شهرستان شیراز

طی نشستی با حضور محسن ابراهیمی مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان شیراز ، شهبازی بخشدار بخش سیاخ دارنگون ، نوذری مشاور طرح و اعضای شوراهای اسلامی بخش سیاخ دارنگون و معتمدین این بخش در محل بخشداری موضوع منظومه های روستایی مورد بررسی قرار گرفت.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر نشست هماهنگی منظومه روستایی بخش سیاخ دارنگون شهرستان شیراز

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، محسن ابراهیمی مدیر بنیاد مسکن شهرستان شیراز در این نشست با اشاره به اینکه طرح منظومه های روستایی نگاهی فراگیر به توسعه روستایی دارد اظهار داشت: بنیاد مسکن با اجرای طرح های منظومه روستایی در مناطق روستایی موضوع اشتغال و ایجاد درآمد و تامین مهیشت روستاییان را پیگیری و فراهم می کند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه برنامه آبادانی و پیشرفت منظومه‌های روستایی در قالب رویکرد آمایشی و در برنامه‌ریزی‌های روستایی در دستور کار قرار دارد افزود: این موضوع رویکردهای جدیدی در نوسازی روستایی را به اجرا در می آورد.

به گفته وی طی دهه‌های اخیر روند شتابان توسعه ، چهره شهرها و روستاها را دگرگون کرده است ، هرچند شهرها تاثیرپذیری بیشتری از فرایند توسعه و مدرنیزاسیون داشته‌اند با این حال روستاها هم از این وضعیت بی‌نصیب نمانده‌اند و هر ناظری در جریان سفر به روستاها متوجه این تغییرات شگرف در نوسازی واحدهای مسکونی و تاثیرات آن در معماری روستاها می شود. بدیهی است در گذر زمان این تغییرات به سمت اقتصاد، فرهنگ و عناصر جامعه شناختی هم کشیده خواهد شد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان شیراز اضافه کرد: یکی از اهداف و برنامه‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان نهاد برآمده از انقلاب اسلامی ساخت مسکن برای روستاییان و توسعه روستاها بوده است. در این راستا در حال حاضر بخش قابل توجهی واحدهای روستایی در شهرستان شیراز بهسازی و مقاوم‌سازی شده است که در مقایسه با آمار کشوری قم قابل‌توجهی به شمار می‌رود.

شهبازی بخشدار بخش سیاخ دارنگون ، هم دراین نشست با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن بر لزوم شتاب بخشی به اجرای طرح های توسعه تاکید کرد.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر