یک دستگاه غیرمجاز تاتو در فراشبند توقیف شد

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند از کشف و توقیف یک دستگاه غیرمجاز تاتو در یکی از منازل شهر فراشبند خبر داد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر یک دستگاه غیرمجاز تاتو در فراشبند توقیف شد

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر «حسن کرمی» با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت گزارش از یکی از شهروندان مبنی بر انجام غیرمجاز تاتو در یکی از منازل شهر فراشبند، کارشناسان بهداشت محیط و نظارت بر درمان شبکه، پس از دریافت دستور مقام قضایی با همکاری پلیس اماکن عمومی نیروی انتظامی به منزل فرد متخلف مراجعه و یک دستگاه تاتو غیرمجاز کشف و توقیف کردند.

او با اشاره به اینکه هرگونه اقدامی که بهداشت عمومی را تهدید کند، بر اساس قانون، با مجازات همراه خواهد شد، افزود: پرونده این فرد متخلف، برای گذراندن مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان فراشبند با تاکید بر اینکه افراد متقاضی تاتو باید به این موضوع توجه کنند که در چه مکانی و از سوی چه افرادی خالکوبی انجام می دهند، اضافه کرد: انجام فعالیت‌ هایی مانند تاتو، لیزر، تزریقات و برخی امور درمانی و زیبایی بدون کسب مجوز‌های لازم، تخلف به شمار می رود و با متخلفان بر اساس قانون و مقررات برخورد می ‌شود.

دکتر کرمی ادامه داد: انجام این اقدامات، اگر بدون توجه به مسایل بهداشتی و از سوی افراد غیر متخصص و کم تجربه انجام شود، منجر به انتقال بیماری ‌های پوستی، بیماری های واگیر و خطرات جبران ناپذیر می شود.

او از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیر مجاز مراکز انجام تاتو، مراکز لیزر و زیبایی و آرایشگاه های غیرمجاز، موضوع را از طریق سامانه ۱۹۰ ارتباطات مردمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اطلاع رسانی کنند.