بانک رفاه از سازمان تامین اجتماعی جدا می شود؟

حسن صادقی گفت: مخالف واگذاری بانک رفاه کارگران هستیم. این بانک از مجموعه شستا سود ده‌تر و دارایی کارگران و بازنشستگان است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر بانک رفاه از سازمان تامین اجتماعی جدا می شود؟

به گزارش خبرنگاران گروه اقتصاد گزارش خبر، دومین جلسه حضوری دبیران اجرایی و رؤسای دفاتر شعب خانه کارگر منطقه جنوب شرق کشور شامل شعب و دفاتر بیرجند، طبس، قاین، زاهدان، زابل، ایرانشهر، خاش، چابهار، کرمان، شهربابک، زرند، بم، راور، سیرجان و بندرعباس روز چهارشنبه، ۸ شهریورماه، به ریاست حسن صادقی معاون دبیرکل خانه کارگر و رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری، و با حضور ابوالفضل سبحانی، مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی استان خراسان جنوبی، سیدمحسن فراتی مدیرکل تأمین اجتماعی استان خراسان جنوبی، اعضای هیئت اجرایی خانه کارگر استان خراسان جنوبی (بیرجند) و دبیران اجرایی و رؤسای دفاتر شعب خانه کارگر منطقه جنوب شرق کشور در سالن جلسات خانه کارگر استان خراسان جنوبی (بیرجند) و به میزبانی آقای ولی اله قادری دبیراجرایی خانه کارگر این استان برگزار شد.

در ابتدای جلسه قادری، دبیراجرائی خانه کارگر بیرجند، آماری از بیمه شدگان و بازنشستگان استان و فعالیتهای خانه کارگر بیرجند در حوزه‌های مختلف ارائه و از وضعیت درمان و مشکلات آن در بیمارستان‌های ملکی و غیر ملکی (میلاد۳) گزارشی ارائه نمود.

در ادامه سبحانی، مدیر کل درمان تأمین اجتماعی استان خراسان جنوبی، گفت: بیمارستان شهید دکتر رحیمی بیرجند پلی کلینیک بوده که با افزایش تخت آن به ۳۶ تخت به بیمارستان تبدیل شده است و ارتقاء و افزایش بخش‌های آن از طریق کانکس انجام شده است. در شهرهای فردوس، طبس، قاین و نهبندان از طریق درمانگاه‌ها به صورت مستقیم خدمات ارائه داده می‌شود. در درمان غیر مستقیم ۵۰۰ مرکز طرف قرارداد داریم و ۴۳۵۰۰ رکورد خدمتی انجام داده‌ایم که برابر ۴۵ درصد درمان استان است.

وی در خصوص بیمارستان میلاد گفت: به لحاظ هتلینگ جزء بیمارستان‌های برتر کشور هستیم اما متاسفانه مثل اکثر بیمارستان‌های میلاد زیان ده هستیم. اکنون ۷۴ میلیارد تومان زیان انباشته داریم. ضریب اشغال تخت بین ۴۰ تا ۴۸ درصد است و درمان بدون تعرفه خصوصی، زیان ده است. بنابراین تا تغییرات ساختاری ایجاد نشود مشکل بیمارستان میلاد حل نمی‌شود.

در ادامه فراتی، مدیر کل تأمین اجتماعی استان خراسان جنوبی، ضمن ارائه گزارش از وضعیت بیمه‌ای استان گفت: اکنون ۵۱ درصد جمعیت استان از خدمات تأمین اجتماعی استفاده می‌کنند و ۱۲۶ میلیارد تومان بدهی برآوردی در استان داریم و برای پایداری سازمان باید لیست‌ها واقعی شوند.

حسن صادقی نیز در این جلسه با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی به قیام امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: امام حسین (ع) برای مبارزه با فساد و ظلم قیام نمودند نه برای گریه کردن برای ایشان. امیدوارم راه و شیوه سرور و سالار شهیدان سرلوحه امور قرار گیرد.

وی در ادامه ضمن تقدیر از گزارش خوب آقایان سبحانی و فراتی گفت: جامعه کارگری مخالف واگذاری بانک رفاه کارگران است؛ این بانک از مجموعه شستا سود ده‌تر و دارایی کارگران و بازنشستگان است.

صادقی از حاضرین خواست از نمایندگان خود در مجلس شورای اسلامی بخواهند که بانک رفاه کارگران را از ذیل اصل ۴۴ قانون اساسی خارج کنند و به دنبال خصوصی‌سازی آن نباشند.

صادقی ضمن برشمردن تأمین رفاه، آسایش و درمان جامعه کارگری به عنوان اهداف تشکیلات خانه کارگر، تصریح کرد: از حق طلبی نترسید و به توسعه متوازن تشکیلات بپردازید. خودمان با کارکرد خود می‌توانیم این توسعه را متوازن کنیم. متأسفانه در دولت‌های نهم الی یازدهم دستاوردی در زمینه تأمین رفاه، آسایش و درمان جامعه کارگری شاهد نبوده‌ایم. دولت‌ها به تعهداتشان در قبال سازمان تأمین اجتماعی عمل نکردند.

صادقی تاکید کرد: اصلاحات دولت در برنامه هفتم، تله‌ی فقر صندوق‌های بیمه‌ای را عمیق‌تر و دایره‌ی بحران را گسترده‌تر می‌کند. هر کدام از این اصلاحاتِ ضد کارگری، می‌تواند موتور سقوط سازمان‌های بیمه‌ای و بالاخص تامین اجتماعی را با شتاب به راه بیندازد، بنابراین باید این مولفه‌ها حذف شوند.

به گفته وی، بحران تامین اجتماعی، مساله‌ی پیچیده‌ای است که فقط با افزایش سن و سابقه برطرف نمی‌شود؛ مسائل مختلف ازعدم پرداخت بدهی‌های دولت تا فرارهای بیمه‌ای در تعمیق این بحران موثر هستند و لاجرم باید موضوع در قالب یک بسته‌ی اصلاحات رفع و رجوع شود.

صادقی در ادامه از پیگیری موضوعات مهم از طریق نماینگان مجلس خبر داد و گفت: حذف همه مواد ضد منافع سازمان تامین اجتماعی و کارگران و جایگزین آن مواد را به نمایندگان مجلس پیشنهاد دادیم. درخواست کردیم که همه موارد مربوط به تامین اجتماعی و حوزه روابط کار از درون برنامه هفتم منتزع شود. از مجلس خواستیم که به دولت توصیه کند ظرف شش ماه تا یکسال در قالب یک ماده واحده، قوانین بلند مدت و استمراری براساس معادلات اکچوئری برای رفع بحران بیمه‌ای صندوق‌ها تدوین نماید. این قوانین باید با اخذ نظر شرکای اجتماعی و به صورت سه‌جانبه تنظیم شود.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه‌ی کارگری گفت: امیدواریم نمایندگان در صحن علنی مجلس این پیشنهادات را بپذیرند و همه بندهای مربوط به تامین اجتماعی و روابط کار را از متن برنامه هفتم توسعه حذف کنند. این خواسته‌ی جمعیِ کارگران است.

صادقی با بیان اینکه «برنامه‌ی هفتم نیاز به چکش‌کاری فراوان دارد و واقع‌بینانه تنظیم نشده» اضافه کرد: هنوز به پایان راه نرسیده‌ایم. زمانی که پیشنهادات ما در صحن علنی مجلس پذیرفته شود، مطالبه‌گری ما در زمینه‌ی برنامه‌ی هفتم به نقطه‌ی پایان می‌رسد.

در ادامه جلسه نیز دبیران اجرایی و رؤسای دفاتر شعب خانه کارگر منطقه جنوب شرق کشور نظرات، انتقادات و برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت و مشکلات واحدهای خود را ارائه و راهکارهای پیشنهادی را نیز جهت بهبود بیان کردند. مقرر گردید اردوی پاییزی هیئت‌های اجرایی شعب و دفاتر جنوب شرق کشور در کرمان اواخر مهرماه برگزار شود.

در پایان از نمایندگان تشکیلات طبس، قاین، اعضای هیئت اجرائی خانه کارگر بیرجند و کارکنان خانه کارگر از جمله مسؤول امور اعضاء و مسئول واحد آموزش تشکیلات خراسان جنوبی با اهداء لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.

منبع:ایلنا

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

دانشگاه سئوی ایران

دانشگاه سئوی ایران

مشاوره، آموزش و مدیریت پروژه های سئو در ایران

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها