نمایش «سمفونی کربلا» در سپیدان به روی صحنه رفت

نمایش سمفونی کربلا که با ویژگی‌های مذهبی نوشته شده است در شهریور ۱۴۰۲ در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سپیدان بر روی صحنه رفت.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر نمایش «سمفونی کربلا» در سپیدان به روی صحنه رفت

به گزارش خبرنگاران گروه فرهنگ، هنر و رسانه گزارش خبر، این نمایش در مورد پیام کربلا و درخشیدن نام مبارک سرور و سالار شهیدان آقا امام حسین علیه السلام بر زمین و آسمان و همچنین خطبه خوانی حضرت زینب (س ) و امام سجاد علیه السلام می‌باشد ، در این نمایش ظلم و ستم یزید و مشرکین و ماجرای پشیمانی و ندامت توابین و به تصویر کشیدن ارزش و اهمیت توبه کردن از راه خطا و اشتباه و در آخر ماجرای بی تابی حضرت رقیه(س) در فراق پدر و روضه حضرت رقیه (س).

اینجانب اسماعیل راد، نویسنده تهیه کننده و کارگردان فیلم های سینمایی همچون آخرین ماشین دنیا ،مسافران دلباخته، راه مدرسه ،برای ماندن ، راه پرواز ، شهد تلخ، شوق دیدار و غیره و همچنین سریال هایی همچون عقد پرماجرا و هوای پدر و نمایش‌هایی همچون خون در محراب، فریاد، معصومیت در اسارت، ماه خراسان، چراکه نه، تولدی دوباره، شب یلدا، ایل لر، آدم و حوا، هابیل و قابیل، خلقت آدم، حضرت یحیی، همدردی با پیامبر و... و همچنین بازی در چندین فیلم و سریال را در کارنامه هنری خود دارم.

در این نمایش مذهبی وظیفه خود دانستم که ارادتم را به این امام بزرگوار نشان دهم هرچندبه تصویر کشیدن کربلا خیلی سخت است. چرا که نویسنده وکارگردان واقعا می‌ماند که کربلا را از چه زاویه ای به تصویر بکشد.

راد گفت: البته لازم به ذکر است که بنده نذر دارم هرساله نمایشی با این مضمون ارزشمند بر روی صحنه ببرم. البته هر کسی در شغل خود ارادتش رابه نوعی به این امام بزرگوار نشان میدهد ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم.

ایشان افزود: از مسئولین و خیرین و مردم انتظار میرود برای چنین نمایشی پیش قدم باشند حمایت کنند. وقتی از طریق هنر قرار است گوشه ای از کربلا را به تصویر بکشیم پسندیده است که همه در میدان بیایند و همکاری کنند توقع همکاری بیشتر داریم (صادقانه بگویم بنده نویسنده، تهیه کننده و کارگردان این نمایش بودم ولی به جای تامل و تفکر در زمینه های هنری کار بیشتر به فکر حل مساعل تولیدی و مالی کار بودم ) از طرفی هم راه اندازی این دسته نمایش‌ها بستری فراهم می‌کند برای کسب تجربه هنرمندان تازه کار نوجوان و جوان و مستعد شهرستان که البته برای رشد و شکوفایی نیاز به حمایت دارند.

البته جا دارد از مسئولینی که دلسوزانه درکنار ما هستند تشکر کنم. ازجمله ریاست محترم و خاکی صداوسیمای مرکز فارس جناب آقای دکتر پهلوانیان ، مدیر پخش شبکه فارس جناب آقای محمد چاره جو و رادیو فارس و همه مسولین زحمتکش شبکه فارس که زحمت پوشش خبری نمایش را کشیدند و ریاست محترم و دلسوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سپیدان جناب آقای سید ابراهیم حسینی و کارشناسان جناب آقای علی فریدونی و آقای کاظم پرهیزگار و خانواده محترم علی فریدونی که بحق صبورانه درکنار گروه بودند، فرمانداری شهرستان سپیدان، ریاست محترم و هنر دوست اداره آموزش و پرورش شهرستان سپیدان جناب آقای علیرضا امیری و معاونت فرهنگی و پرورشی خوش ذوق اداره آموزش و پرورش شهرستان سپیدان جناب آقای سجاد معینی و همچنین تشکر از حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقا شهاب الدین ملک نصب، مهندس قاسم سخایی، مهندس خلیل نوروزی و سپاس ویژه از ریاست محترم اداره صنعت و معدن جناب آقای مهندس نوذر فریدونی، ریاست محترم اداره فنی و حرفه ای جناب آقای مهندس بلاغی، اداره بهزیستی شهرستان سپیدان مهندس محمد حسن زمانی معاونت محترم بهزیستی دکتریاسر محمدی و... در آخر تشکر از والدین هنرجویان و تماشاگرانی که برای تماشای این نمایش مذهبی آمدن اتفاق جالب و جذابی که امسال در این نمایش غافلگیرم کرد حضور مادرم و برادر بزرگم(محمد علی راد) که حق پدری برگردنم دارد و یاد پدر عزیزم را که روحش شاد باشد برایم زنده می‌کند. این دو عزیز در روزهای اجرا بعنوان بیننده آمده بودند که این خود مایه دلگرمی بنده بود و بخاطر حضورشان به خودم میبالم و در مقابل مقام ارزشمندشان سر تعظیم فرود می آورم.

اسماعیل راد بیان داشت: (سخن آخر اگر حمایت و تشویق مسولین دلسوز و بزرگوارانی مانند دکتر علی اکبر فرخ روز که بحق در زمینه ورزش و هنر مشوق بزرگیست برای جوانان شهرستان نباشد اتفاق‌های هنری پشت سرهم برای شهرستان نخواهد افتاد چراکه بنده کمتر از یکسال فعالیتم را در شهرستان سپیدان شروع کردم و تا کنون دو فیلم و پنج تئاتر حاصل همکاری ما بوده) هم‌اکنون هم یک فیلم سینمایی از شبکه سراسری در نوبت پخش دارم و یک سریال از شبکه فارس و درحال حاضر پیش تولید فیلم جدیدی با عنوان سفر به روشنایی و سریال سیزده قسمتی طنز برای عید نوروز هستم.

راد افزود: در نمایش سمفونی کربلا بازیگرانی همچون؛

اسماعیل راد

افشین صالحی

فاطمه جاهدیان

محمد اکبری

سید مهدی انجوی امیری

پژمان شامیری شکفتی

هانیه فریدونی

سارا چمن آرا اردکانی

آوا قربانی

امیر علی راد

باران نعمتی

آوا حسینی

متین جانبازی

مائده جهانبازی

فاطمه بهروزی

رضا محمدی شولی

نیما مرادی فر

محمد حیدری گنجه‌ ای

امیر علی غریب‌پور

طاها خادمی

پیمان محمدی

مهرشاد احمدی مقدم‌

ضحا سروی

فاطمه اسدی

ملیکا معدل

فاطمه(یسنا) خوشمرام

سوگند قربانی فتح آبادی

یگانه عبدالشاهی

ملیحه حبیبی

متین خادمی

با هنرمندی کودک خردسال؛ آوا قربانی

عوامل:

نویسنده تهیه کننده و کارگردان ، چهره پرداز ،طراح صحنه و طراح لباس: اسماعیل راد

دستیار کارگردان : افشین صالحی

مدیر روابط عمومی: عباس ستایش‌گو

تدوین و انتخاب موسیقی: سید مهدی انجوی امیری

مدیر صحنه: صغری جهانی

دستیاران: نیما مرادی، ابالفضل غریبپور، رضا محمدی ، طاها خادمی

نورپرداز: الهام اله دادی

دستیار نور: ملیکا معدل

منشی صحنه: باران نعمتی

گریم: آوا حسینی

دستیار گریم: ضحا سروی

موسیقی: فاطمه(یسنا) خوشمرام

طراح پوستر: هانیه فریدونی ، سارا چمن آرا اردکانی

باتشکر از جناب آقای مهندس عباس ستایش‌گو