وزیر بهداشت در بازدید از مرز شلمچه خبر داد:

۱۰۰۰ نیروی بهداشت و درمان به مناطق مرزی برای خدمت رسانی به زائران اربعین اعزام شدند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اعزام بیش از یکهزار نیروی بهداشت و درمان به مناطق مرزی برای خدمت به زائران اربعین حسینی خبر داد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر ۱۰۰۰ نیروی بهداشت و درمان به مناطق مرزی برای خدمت رسانی به زائران اربعین اعزام شدند

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر بهرام عین‌الهی شب گذشته در بازدید از مرز شلمچه، اظهار داشت: خدا را شکر می‌کنیم که توفیق حاصل شد تا در شلمچه که به تعبیر مقام معظم رهبری قطعه‌ای از بهشت است حضور داشته باشیم.

وی‌ با بیان این مطلب که زائران آقا اباعبدالله الحسین (ع) در حال عبور از مناطق مرزی شور و اشتیاقی وصف ناپذیر دارند ، گفت: آمادگی بسیار خوبی در حوزه بهداشت و درمان در مرز شلمچه وجود دارد و در بازدید از درمانگاه شهید سلیمانی شاهد بودم که عاشقان امام حسین (ع) در کادر بهداشت و درمان حضور دارند و خالصانه و با نیت های پاک خود به زوار خدمت می‌کنند.

دکتر عین‌الهی افزود: پزشکان عمومی و متخصص و کادر درمان از استانهای دیگر در مرز شلمچه حضور پیدا کرده اند و امکانات سخت افزاری به ویژه اتوبوس آمبولانس های سیار به تعداد کافی در منطقه استقرار دارند و از آنجا که امکانات خوب دارویی، اکسیژن و سردکننده به تعداد کافی در منطقه وجود دارد، انتظار می رود خدمات ارزنده و با کیفیتی در حوزه سلامت به زائران ارائه شود.

وی ادامه داد: توصیه من به زائران عزیز این است که بین ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعدازظهر از تردد خودداری کرده و در خارج از این ساعات پیاده روی کنند. اگر در طول راه خسته شدند توقف و استراحت کنند و استفاده از کلاه در زمان تابش آفتاب نیز بسیار کمک‌کننده است.

وزیر بهداشت افزود: توصیه دیگر این که زائران متناسب با توان خود پیاده‌روی کنند و نیاز نیست همه مسیر را پیاده بروند ، بلکه سعی کنند در زمان خستگی در موکب‌ها خود را خنک کنند و نوشیدنی سرد بنوشند.

وی‌گفت: بیمارستان‌های ما در آبادان، خرمشهر و مرز های شلمچه، مهران و ایلام و بیمارستانهایی که در پایانه‌ها فعال هستند، از آمادگی بالایی برای خدمت به زائران برخوردارند.

دکتر عین‌الهی عنوان کرد: چیزی بیش از هزار نفر از کارکنان ما به مناطق مرزی اعزام شدند و در قسمتهای مختلف، پزشکی، پرستاری و بهداشت آماده خدمت به زائران اربعین هستند.