وزیر بهداشت خبر داد:

۱۰ بیمارستان صحرایی، ۳۷۳ آمبولانس، ۱۲ بالگرد و ۱۰۰۰ پزشک به زائران اربعین خدمت رسانی می کنند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از استقرار ۱۰ بیمارستان صحرایی و اعزام ۳۷۳ آمبولانس، ۵۷ اتوبوس آمبولانس، ۱۲ بالگرد اورژانس و هزار پزشک به مناطق مرزی برای خدمت رسانی در مراسم اربعین امسال خبر داد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر ۱۰ بیمارستان صحرایی، ۳۷۳ آمبولانس، ۱۲ بالگرد و ۱۰۰۰ پزشک به زائران اربعین خدمت رسانی می کنند

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه آیین بدرقه کاروان سلامت اربعین در پایگاه اورژانس هوایی استان تهران، گفت: امروز شاهد تجمعی پرشور از نیروهای خدوم بهداشت و درمان کشوریم که عاشقانه، داوطلبانه و با شور و شوق برای خدمت رسانی به زائران اربعین به مناطق مرزی اعزام شدند.

وی افزود: سال گذشته که در منطقه حضور داشتم شاهد زحمات این عزیزان بودم و می دیدم که چگونه با خضوع و تحمل گرما و رنج خستگی به زائران خدمت ارائه می کنند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه این فداکاری‌ها با این درجه از خلوص و ایثار تنها در ایران اسلامی اتفاق می افتد، اظهار داشت: ۵۵ درصد زائران اباعبدالله از مرز مهران به مراسم راهپیمایی اربعین می پیوندند، بنابراین ما نیز در مهران امکانات بیشتری متمرکز کرده ایم.

دکتر عین اللهی خاطرنشان کرد: امسال یک سازه ثابت بیمارستانی در پایانه مهران با همه امکانات افتتاح کرده ایم که در خدمت زائران خواهد بود.

وی ادامه داد: برای اربعین امسال ۳۷۳ آمبولانس، ۵۷ اتوبوس آمبولانس، ۱۲ بالگرد، ۱۰ بیمارستان صحرایی و هزار نیروی داوطلب و ۱۷۰ پزشک در منطقه مستقر خواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سال گذشته موفق شدیم در شلمچه، یک سازه ثابت بیمارستانی به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی راه اندازی کنیم.

وی افزود: در مرز خسروی نیز سازه دو طبقه ای احداث کرده ایم که امسال از یک طبقه آن بهره برداری می شود.

دکتر عین اللهی یادآور شد: در بقیه پایانه ها همچون تمرچین و باشماق نیز متناسب با تردد زائران، کادر بهداشت و درمان و اورژانس حضور خواهند داشت.