در جریان سفر یک روزه مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری با همراهی رئیس گمرک ایران به لامرد عنوان شد:

۷۰درصد صادرات استان فارس از طریق گمرک منطقه اقتصادی لامرد

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی لامرد، از موافقت گمرکات کشور مبنی بر تقویت و شبانه روزی کردن گمرک منطقه ویژه اقتصادی لامرد خبر داد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر ۷۰درصد صادرات استان فارس از طریق گمرک منطقه اقتصادی لامرد

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، در جریان سفر یک روزه مرتضی شریفی؛ مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با رضوانی فر؛ رییس کل گمرکات کشور ضمن بازدید از ظرفیت ها و سرمایه گذاری های صورت گرفته در این کانون صنعتی و معدنی، در نشستی ظرفیت های گمرکی شهرستان لامرد را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.

در این نشست شریفی با اعلام صدور مجوز شبانه روزی شدن گمرک منطقه ویژه اقتصادی لامرد تصریح کرد: با توافقی که با سازمان متولی (ایمیدرو)صورت می پذیرد، امکانات و تجهیزات در اختیار گمرک قرار خواهد گرفت.

صدور مجوز گمرک اختصاصی آلومینیوم جنوب از دیگر رهاوردهای سفر رئیس کل گمرک ایران بود تا از این پس واردات و صادرات کالا در این مجموعه عظیم صنعتی توسط گمرک اختصاصی سالکو صورت پذیرد.

با شبانه روزی شدن گمرک در منطقه ویژه، ضمن اجرای کامل رویه های گمرکی، سرعت و کیفیت خدمات رسانی ارتقاء پیدا خواهد کرد.

لازم به ذکر است از ابتدای سال گذشته با صدور بیش از ۳۸۰ پروانه صادراتی، ۷۳ هزار تن کالا از گمرک منطقه ویژه اقتصادی لامرد صادر شده است.