به منظور بازدید از مراکز و پروژه های حوزه سلامت

دکتر عین اللهی وارد استان کرمان شد

وزیر بهداشت به منظور بازدید از مراکز و پروژه های بهداشتی و درمانی استان کرمان، وارد فرودگاه جیرفت شد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر دکتر عین اللهی وارد استان کرمان شد

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر بهرام عین اللهی در بدو ورود به این استان، از ایجاد دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به عنوان یکی از اقدامات مهم در توسعه خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی یاد کرد و گفت: جنوب استان کرمان، از مناطق محروم است و در دولت مردمی، هدف ما خدمات بیشتر و تقویت زیرساخت های سلامت در مناطق کمتر توسعه یافته است.

وی با اشاره به افتتاح ۶۶ پروژه جدید حوزه سلامت در دولت مردمی در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، از اجرای ۳۰ پروژه عمرانی حوزه سلامت در جنوب کرمان خبر داد و گفت: هدف ما در این سفر، بازدید از پروژه ها و مراکز بهداشتی و حمایت از این مراکز و پروژه هاست. همچنین از پروژه بیمارستان ۹۶ تختخوابی عنبرآباد که در سفر استانی رییس جمهور، 200 میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده، بازدید می کنیم.

وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه از بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی جیرفت بازدید و مشکلات آن را بررسی می کنیم، گفت: امکانات بهداشتی و درمانی کهنوج را نیز در این سفر بررسی می کنیم تا برای حل مشکلات آنها، تصمیم گیری شود.

دکتر عین اللهی به اجرای برنامه سلامت خانواده در جنوب کرمان، اشاره کردو یادآور شد: پس از بررسی اجرای این برنامه، خدمات بستری مردم جیرفت و کهنوج در صورت مراجعه از مسیر پزشکی خانواده و نظام ارجاع رایگان می شود. در حال حاضر در ۴ نقطه کشور این طرح در حال اجراست که جیرفت و کهنوج نیز پنجمین منطقه برای رایگان شدن خدمات بستری بیماران از مسیر ارجاع و پزشکی خانواده، خواهند بود.

به گفته وی، اخیرا یک دستگاه MRI پیشرفته به جیرفت اختصاص یافته که فضای فیزیکی آن در حال ساخت است و به زودی افتتاح می شود.