بررسی شرایط کوفه قبل از واقعه کربلا در ایران صدا

در آستانه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی ایران صدا اقدام به تولید کتاب گویای عاشورا همیشه نامیرا نموده است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه

به گزارش خبرنگاران گروه فرهنگ، هنر و رسانه گزارش خبر، در آستانه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی ایران صدا اقدام به تولید کتاب گویای عاشورا همیشه نامیرا نموده است.

به گزارش روابط عمومی ایران صدا، کتاب گویای عاشورا همیشه نامیرا که اقتباسی از رمان مشهور نامیرا روایت اوضاع کوفه پیش از واقعه‌ی کربلاست. این روایت کاملا تخیلی، بر بستری از واقعیت و با شخصیت‌های واقعی بنا شده است.

این کتاب که به تایید رهبر معظم انقلاب رسیده در بیست و هشتمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی نیز مورد تقدیر قرار گرفت.

هر چند که صادق کرمیار برای نگارش رمان نامیرا حوادث تاریخی حول واقعه‌ی عاشورا را مطالعه کرده و ارجاعات تاریخی داستان «نامیرا» مستند هستند، اما او سعی کرده تا داستان واقعه عاشورا را با نگاهی نو و تازه روایت کند. همین نگاه تازه و بی‌سابقه به واقعه‌ی عاشورا این کتاب را از سایر کتاب‌های نوشته شده در این زمینه ، متمایز کرده و آن را به کتابی خواندنی تبدیل کرده است.

محمودرضا قدیریان، رویافلاحی، امیر زنده دلان و محمدآقامحمدی بازیگران این کتاب گویا هستند که در پایگاه کتاب گویای ایران صدا به نشانی book.iranseda.irبه صورت رایگان در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. حسن توکلی زاده نیز تهیه کنندگی آن را برعهده داشته اند.

علاقه مندان برای مطالعه این کتاب می توانند اپلیکیشن تلفن همراه ایران صدا را برای سیستم عامل اندروید و IOS از نشانی IRANSEDA.IR به صورت رایگان دریافت کنند.