پیشروی چشمگیر پروژه‌های پیشرانان پیشرفت ایران در گروه سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات

از مجموع ۴۸ پروژه پیشران پیشرفت اقتصادی کشور، اجرای هشت پروژه‌ بر عهده شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات است، این پروژه‌ها که در شمال، جنوب شرق، غرب و مرکز ایران پراکنده‌اند یا به مرحله بهره‌برداری رسیده‌اند و یا در دست اجرا هستند و در چند سال آینده آغاز به کار می‌کنند. «ومعادن» توانست با مناقصه معدن مس جانجا پروژه‌های طرح پیشرانان را به هشت مورد رشد دهد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر پیشروی چشمگیر پروژه‌های پیشرانان پیشرفت ایران در گروه سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات (ومعادن) در قریب به سه دهه‌ای که فعالیت خود را آغاز کرده سرمایه‌گذاری و بنگاه‌داری، حفظ و ارتقای ثروت سهامداران، استفاده بهینه از سرمایه‌های انسانی و منابع مالی در زنجیره ارزش صنایعی که دارای مزیت رقابتی هستند، خلق ارزش در قالب ترکیب سود، افزایش ارزش سرمایه‌گذاری، رضایت‌مندی سهامدارن و ذینفعان را سرلوحه کار خود قرار داده و در تکاپوست تا سال ۱۴۰۴ به برترین شرکت سرمایه‌گذار تخصصی معدن و صنایع معدنی در خاورمیانه تبدیل شود.

در همین راستا این شرکت از مجموع ۴۸ پروژه پیشران پیشرفت اقتصادی کشور، اجرای هشت پروژه را در اختیار گرفته تا گامی مهم در مسیر توسعه اقتصادی بردارد.

واحد نیروگاه ۳۶۶ مگاواتی در سمنان یکی از هشت طرح یادشده است. این طرح که آماده بهره‌برداریست، در دو مدول ۱۸۳ مگاواتی اجرا شده است.

شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور (کنور) که یکی از اعضای مهم خانواده «ومعادن» است، از طریق شرکت‌های زیرمجموعه خود در هدایت و مدیریت ۴ پروژه از این ۸ پروژه نقش دارد؛ پروژه آهن اسفنجی بیجار، با سرمایه‌گذاری ۱۲۹ میلیون دلار در بخش ارزی و ۹۴۰ میلیاد تومان در بخش ریالی، یکی از این پروژه‌هاست؛ محصول این کارخانه سالانه ۱.۶ میلیون تن آهن اسفنجی سرد است که برای دستیابی به آن از تکنولوژی اروپایی احیای مستقیم Midrex و تکنولوژی PERED که ابداع متخصصان داخلی است، استفاده خواهد شد. هدف از احداث کارخانه آهن‌ اسفنجی بیجار، تامین خوراک شرکت صنایع فولاد قروه کردستان است.

شرکت صباامید غرب خاورمیانه، عملیات اجرای واحد گندله‌سازی (فاز اول) با ظرفیت تولید سالانه ۹۲۰ هزار تن را بر عهده دارد و در اجرای فاز دوم نیز ظرفیت تولید این واحد گندله‌سازی به دو میلیون تن در سال ارتقا می‌یابد. این پروژه با ایجاد اشتغال برای بیش از ۷۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم، از جمله پروژه‎‌های تکمیل‌کننده زنجیره ارزش در استان کردستان به شمار می‌آید. پیش‌بینی می‌شود پروژه صبا امید غرب خاورمیانه تا پایان سال ۱۴۰۴ آماده بهره‌برداری باشد.

فولادسازی قروه به عنوان یکی دیگر از مجموعه پروژه‌های پیشران پیشرفت اقتصادی که شرکت توسعه معادن و فلزات راهبری آن را برعهده دارد، ظرفیت یک میلیون تن شمش فولادی و نورد پیوسته ورق گرم فولادی را در سال دارد. تاکنون حدود ۱۲.۲ درصد از این پروژه اجرا شده و پیش‌بینی می‌شود تا ۱۴۰۵ وارد مدار تولید شود. راه‌اندازی فولادسازی قروه به اشتغال مستقیم ۱۵۰۰ نفر می‌انجامد.

تاسیس واحد کنسانتره‌سازی صبانور همدان با میزان سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیون دلار در بخش ارزی و ۶۶۰ میلیارد تومان در بخش ریالی، با هدف تولید سالانه ۱ میلیون تن کنسانتره نیز در دستور کار قرار دارد.

پروژه آهن اسفنجی فولاد اقلید پارس در استان فارس نیز از مجموعه پروژه‌های پیشران پیشرفت اقتصادی است که اجرای آن را شرکت توسعه معادن و فلزات برعهده دارد. ظرفیت پروژه فولاد اقلید پارس، تولید یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن آهن اسفنجی است؛ این طرح نیز در سال ۱۴۰۴ در مدار تولید قرار می‌گیرد.

افزون بر موارد یادشده شرکت توسعه معادن و فلزات، بزرگ‌ترین سهام‌دار پروژه آهن و فولاد الماس آرتاویل نیز هست. این واحد در استان اردبیل قرار گرفت و اجرای آن از اواخر سال ۱۴۰۰ با سرمایه‌گذاری ۶۰ هزار میلیارد ریال آغاز شده است. ظرفیت تولید این واحد صنعتی یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در سال است و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۳ به بهره‌برداری برسد تا برای ۲۷۵ نفر به طور مستقیم شغل ایجاد کند.

و در نهایت «ومعادن» کنسرسیومی را در برد مناقصه معدن مس جانجا، واقع در شهرستان نیمروز استان سیستان و بلوچستان، راهبری کرد و این پروژه را نیز در ذیل پروژه‌های یادشده قرار داد. احداث یک کارخانه لیچینگ بر روی کانسارهای سولفیدی و کارخانه کنسانتره مس در دستور کار شرکت توسعه معادن و فلزات قرار دارد. اجرای کامل این پروژه پنج سال طول می‌کشد و با آغاز به کار آن حدود ۵۰۰ نفر به طور مستقیم مشغول به کار می‌شوند.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها