نکاتی برای خرید کابل شارژر اصل سامسونگ

قطعا شما یکی از مدل های سامسونگ را دارید. کابل شارژر یکی از اصلی ترین و پرکاربرد ترین لوازم جانبی گوشی سامسونگ است. بدون کابل شارژر نمی توانید از گوشی خود استفاده کنید. یکی از نگرانی های مردم گم شدن کابل شارژ اصلی سامسونگ و تعویض آن است. راه هایی برای تشخیص کابل شارژر اصلی از تقلبی وجود دارد. شاید بارها شارژر خریده باشید و بعد از مدتی از کار افتاده باشد! شما آن زمان این روش ها را نمی دانستید. ما در این مقاله از فروشگاه شارژر سامسونگ موبو تعمیر نکاتی برای مشخص شدن کابل شارژر اصلی از تقلبی را به شما آموزش می دهیم.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر نکاتی برای خرید کابل شارژر اصل سامسونگ

به گزارش خبر، قطعا شما یکی از مدل های سامسونگ را دارید. کابل شارژر یکی از اصلی ترین و پرکاربرد ترین لوازم جانبی گوشی سامسونگ است. بدون کابل شارژر نمی توانید از گوشی خود استفاده کنید. یکی از نگرانی های مردم گم شدن کابل شارژ اصلی سامسونگ و تعویض آن است. راه هایی برای تشخیص کابل شارژر اصلی از تقلبی وجود دارد. شاید بارها شارژر خریده باشید و بعد از مدتی از کار افتاده باشد! شما آن زمان این روش ها را نمی دانستید. ما در این مقاله از فروشگاه شارژر سامسونگ موبو تعمیر نکاتی برای مشخص شدن کابل شارژر اصلی از تقلبی را به شما آموزش می دهیم.

چگونه کابل شارژر اصلی سامسونگ را تشخیص دهیم

Top of Form

Bottom of Form

در بین کالاهای الکترونیکی محصولات تقلبی زیادی وجود دارد. این موارد به طور فزاینده ای در لوازم جانبی انواع گوشی ها یافت می شوند. بنابراین، اگر قصد خرید کابل شارژ جدید را دارید، باید از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید. زیرا کابل های تقلبی خیلی زود پاره می شوند و حتی به باتری گوشی آسیب می زنند و عمر آن را کاهش می دهند. در بازار تعداد زیادی شارژرهای تقلبی وجود دارد که با شارژر اصلی تفاوت های بسیار کوچکی دارند. اگر شما این تفاوت ها را ندانید هنگام خرید کابل شارژر اصل سامسونگ متوجه فیک بودن آن نمی شوید. در زیر به این نکات اشاره خواهیم کرد.

حتما به کیفیت ساخت کابل شارژر دقت کنید

کیفیت کابل، یکی از مهم ترین نکات برای خرید کابل شارژ سامسونگ اورجینال است. شرکت سامسونگ به دلیل کیفیت بالای محصولات خود و تمام سابقه خوب در تولید دستگاه های الکترونیکی شناخته شده است. وقتی شارژر را برمی دارید، اگر به کیفیت و دوام آن نگاه کنید، ممکن است در ابتدا متوجه تقلبی بودن آن شوید. شارژرهای تقلبی از پلاستیک بی کیفیت و ارزان ساخته شده اند که اگر آنها را به دقت بررسی کنید، برجستگی های روی آن را احساس خواهید کرد.

توجه به مدت زمانی که گوشی شما را شارژ می کند

مهم ترین راه برای تشخیص کابل شارژر اصلی و تقلبی سامسونگ، بررسی زمان شارژ کردن گوشی هوشمند شما است. برای این کار فقط لازم است کابل شارژر خریداری شده را به گوشی خود وصل کنید و بررسی کنید چه مقدار زمان می برد تا گوشی سامسونگ شما به شارژ 50 درصد برسد. معمولا کابل شارژر اصلی می تواند 50 درصد باتری را در نیم ساعت شارژ کند. اگر بیش از نیم ساعت طول می کشد تا گوشی تا 50 درصد شارژ شود، احتمالا یک کابل شارژر تقلبی خریده ‌اید.

دیدن پیغام پاپ آپ بعد از اتصال کابل شارژر به گوشی

بهترین زمان برای تشخیص اصل بودن شارژر زمانی است که اتصال پایدار است. در صورتی که کابل شارژ اورجینال باشد پس از اتصال آن پیغام پاپ آپ مبنی بر شروع شارژ دستگاه مشاهده می ‌شود و روند شارژ کردن را مشاهده می کنید. اگر کابل شارژر سامسونگ تقلبی باشد، پیامی نمی ‌بینید فقط گوشی شما شارژ می شود. شما می توانید خرید کابل شارژر سامسونگ را صورت کاملا اورجینال از فروشگاه شارژر سامسونگ موبوتعمیر بدون هیچ نگرانی به راحتی برای خود تهیه کنید.

توجه به رنگ کابل شارژر

رنگ کابل شارژ جعلی سامسونگ تیره است و با قرار دادن این دو در کنار هم به راحتی می توانید از روی رنگ آن تشخیص دهید که کابل شارژ تقلبی است یا اصلی.

بررسی کانکتورهای USB کابل شارژر

برای شناسایی کابل اورجینال شارژر سامسونگ، کانکتور آن را کاملا بررسی کنید. شارژر اصلی دارای سه دندانه کوچک و مربعی زیر پوسته رابط است که یکی از دندانه ها از دو دندانه دیگر کوچک‌تر است، اما اگر کابل شارژر اورجینال نباشد، دندانه کوچک در آن وجود ندارد. همچنین کانکتورها به طور نامنظم کنار هم قرار گرفته اند.

اندازه رابط یو اس بی را بررسی کنید

یکی دیگر از مواردی که باید در مورد کابل شارژ واقعی سامسونگ در نظر گرفت، اندازه رابط USB در کابل های سامسونگ است. اندازه رابط شارژر اصلی میکرو و طول آن کوتاه است. در واقع این رابط بسیار نزدیک به بدنه است، اما اگر به رابط شارژر تقلبی نگاه کنید، رابط USB طولانی و دور از بدنه است. علاوه بر طول کانکتور، برخی از شارژرهای تقلبی دارای کانکتورهای خمیده و کچ هستند و با یک نگاه می توان فهمید که کانکتور فرم بدی دارد.

قیمت کابل شارژر

هنگام تشخیص اورجینال بودن کابل شارژر، پس از بررسی موارد بالا، در نهایت قیمت آن اصل یا کپی بودن آن را نشان می دهد. البته شارژر اصلی به دلیل کیفیت بالاتر هزینه بیشتری دارد. با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که برخی از فروشندگان ممکن است یک شارژر کپی را به قیمت شارژر اصلی ارائه دهند. بنابراین باید موارد فوق را در نظر بگیرید و اصل بودن یا نبودن آنها را تشخیص دهید.

چرا نباید از کابل شارژر تقلبی استفاده کرد

گاهی اوقات در اخبار می شنویم که کابل شارژ با اتصال به برق و گوشی می سوزد و باعث آتش سوزی می شود که می تواند آسیب های جبران ناپذیری به بار آورد. اکثر کابل های شارژر تقلبی در پورت USB گوشی به خوبی قرار نمی گیرند و این باعث خالی شدن باتری می شود.اگر می خواهید تلفن خود را به رایانه وصل کنید، کابل شارژ تقلبی ممکن است به خوبی همگام نشود. فروشگاه سامسونگ موبو تعمیر با چندین سال سابقه در فروش انواع لوازم جانبی اورجینال مفتخر است که شما را در خرید یک کابل شارژ اصلی سامسونگ یاری کند.