استاندار فارس:

پیشگامی استان فارس در تدوین تقویم رویدادهای گردشگری کشور

محمدهادی ایمانیه، نماینده عالی دولت در فارس بر ضرورت تدوین تقویم رویدادهای گردشگری در سطح ملی تاکید کرد و افزود: فارس این تقویم را در سطح استانی تدوین کرده است که می تواند بصورت الگویی در اختیار سایر استان ها قرار گیرد. وی افزود: ایجاد پنجره‌ی واحد سرمایه گذاری و ارائه تسهیلات بیشتر و تدوین قوانین آسان و تامین ملزومات نرم افزاری مورد نیاز یکی دیگر از راه کارهای توسعه، تقویت و افزایش ظرفیت های گردشگری در کشور است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر پیشگامی استان فارس در تدوین تقویم رویدادهای گردشگری کشور

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، محمدهادی ایمانیه صبح امروز در جلسه مشترک استانداران با وزرای کشور و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه فارس در چهار زمینه‌ی گردشگری دارای ظرفیت و پتانسیل های عظیمی است، گفت: وجود حرم حضرت احمدبن موسی الکاظم علیه السلام بعنوان سومین حرم اهل بیت (ع) و سایر امامزادگان واجب التعظیم، زمینه گردشگری زیارتی فارس را فراهم کرده است.

استاندار فارس با اشاره به آثار تاریخی استان که ثبت جهانی شده اند، ظرفیت تاریخی فارس را بی نظیر عنوان کرد و اظهار داشت: وجود آثار طبیعی همچون آبشار مارگون، دومین پیست اسکی کشور و... در همه ۳۷ شهرستان فارس پتانسیل گردشگری طبیعی را مهیا نموده است.

وی شیراز را قطب پزشکی جنوب کشور و مقصد بسیاری از ساکنین کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس دانست و افزود: فارس به سبب پزشکان متخصص و بیمارستان های به روز و تجهیزات کامل در گردشگری سلامت نیز نقش خاصی دارد.

ایمانیه در ادامه به منظور ارتقای جایگاه گردشگری و افزایش ظرفیت های آن در استان و سراسر کشور، بر لزوم بازنگری در حریم آثار تاریخی تاکید کرد و اظهار داشت: می بایست برای تکمیل پروژه ها اعتبار ویژه ای در نظر گرفته شود و یا از طریق مشارکت با بخش خصوصی نسبت به اتمام آن ها اقدام شود.

نماینده عالی دولت در فارس بر ضرورت تدوین تقویم رویدادهای گردشگری در سطح ملی تاکید کرد و افزود: فارس این تقویم را بصورت استانی تدوین کرده است که می تواند بصورت الگویی در اختیار سایر استان ها قرار گیرد.

وی اظهار داشت: ایجاد پنجره‌ی واحد سرمایه گذاری و ارائه تسهیلات بیشتر و تدوین قوانین آسان و تامین ملزومات نرم افزاری مورد نیاز یکی دیگر از راه کارهای توسعه، تقویت و افزایش ظرفیت های گردشگری در کشور است.

استاندار فارس بر ضرورت راه اندازی معاونت گردشگری در تمام استان ها تاکید کرد و افزود: نسبت به عضویت معاونت گردشگری در کمیسیون هایی از جمله ماده ۵، امور زیربنایی، ماده ۱۰۰، تبصره ۱۸، تبصره ۱۵ و... به دلیل ارتباط با آثار تاریخی و گردشگری اقدام شود.

وی بر اختصاص ۱۰۰ درصدی درآمد مراکز گردشگری پرتردد تاکید کرد و اظهار داشت: اداره‌ی، آثار تاریخی استان ها را به خودشان واگذار کنید، همچنین اختیار واگذاری ابنیه های رها شده تاریخی با مدت زمان طولانی به استان ها تفویض شود.

دکتر ایمانیه ایجاد پلیس گردشگری به منظور حفظ امنیت گردشگران را از دیگر راه های توسعه گردشگری کشور عنوان کرد و افزود: ایجاد وحدت رویه در اداره بناهای تاریخی تحت مدیریت دستگاه های مختلف و صدور مجوز ورود اتوبوس های دو طبقه نیز می تواند توسعه‌ی گردشگری کشور را توسعه دهد.

وی خواستار حمایت ویژه به منظور ایجاد تاسیسات گردشگری در کنار آبگیرها و دریاچه های سدها شد و تصریح کرد: تهیه‌ی بسته های سرمایه گذاری و به دنبال آن برگزاری همایش ویژه سرمایه گذاری منحصر به هر استان در دستور کار قرار گیرد.

استاندار فارس خواستار تعیین متولی اصلی گردشگری سلامت در کشور شد و تاکید کرد: سرمایه گذاری در آموزش شهروندان در حوزه فرهنگ گردشگری و پذیرش گردشگری می بایست بصورت جدی مورد توجه مسئولین کشوری قرار گیرد.

وی افزود: تعیین تکلیف متولی خانه های مسافر و روستاهای گردشگری از دیگر راه های توسعه صنعت گردشگری است. تعریف بسته های معافیت مالیاتی در گردشگری و صنایع دستی، اختصاص وام گردشگری و تهیه فیلم ها و انیمیشن های متناسب از کانون های زیارتی و گردشگری نیز می تواند به توسعه و ارتقای جایگاه گردشگری کشور منجر شود.

دکتر ایمانیه در پایان با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در جریان سفر به استان فارس که فرمودند؛ گردشگری در فارس به تنهایی می تواند این استان را داره نمایند، تصریح کرد: کمک کنید و ما هم همت خواهیم کرد تا این فرمایش مُهِم محقق شود.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها