باورهای غلطی که جلوی موفقیت انسان ها را می گیرد

موانع موفقیت یا همان به قول معروف دشمنان موفقیت ما، عوامل خیلی پیچیده و عجیب غریبی نیستند بلکه باورهایی عامیانه اند در میان اغلب مردم.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر باورهای غلطی که جلوی موفقیت انسان ها را می گیرد

به گزارش خبرنگاران گروه زندگی و سرگرمی گزارش خبر، ایا از آنچه که در زندگی هستید، رضایت دارید یا حس می‌ کنید که چیزهایی را از دست داده اید؟ همه ما رویاها و افکاری در ذهن داریم که روی زندگیمان تأثیرگذار هستند و گاهی اوقات بعضی از این ها ممکن است باعث شود که از خواسته هایمان دور بمانیم؛ اما بدانید که این باورها و خواسته ها اهمیت زیادی دارند و باید آنها را مدیریت کنید و مراقب باشید که شما را محدود نکند. در این قسمت شمارا با انها بیشتر اشنا خواهم کرد و راه های مقابله با انهارا به شما خواهم گفت.

ترس از قضاوت شدن

این یک واقعیت نگران کننده است که همیشه مخالفانی خواهید داشت. مهم نیست چقدر تلاش می کنید یا چه کار بزرگی انجام می دهید، در هر صورت از یک نفر چیز منفی می شنوید.

گاهی اوقات بعضی از افراد فکر می‌ کنند که اگر هر کار جدیدی را به انجام برسانند، مورد قضاوت قرار می‌ گیرند و به خاطر این قضاوت ها ترس از انجام کار جدید دارند که این یک باور محدود کننده و منفی است.

ترس از نرسیدن به خواسته ها

گاهی اوقات این ترس در مورد نرسیدن به خواسته ها از دوران کودکی با ما همراه است. در واقع ترس از شکست خوردن باعث می شود که اقدام مناسبی انجام ندهیم و ذهنمان مدام درگیر باشد؛ می ترسیم از این که نتوانیم به خواسته هایمان برسیم و در نتیجه هیچ‌گاه تلاش نمی کنیم و این یک باور محدود کننده و غلط است.

نداشتن آمادگی

کاملاً مهم است تا در مورد چیز هایی که در زندگی می خواهید، برای خود آمادگی ایجاد کنید. عاقلانه است که تحقیق کنید تا بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید. زمان‌بندی نیز بسیار مهم است و گاهی اوقات قبل از انجام کاری باید صبور باشید. با این حال، بین زمان‌بندی مناسب و تعلل تفاوت زیادی وجود دارد و این می تواند یکی از آن باور های مضری باشد که شما را از موفقیت ها باز می دارد.

ترس از شکست با وجود امتحان نکردن

این باور سمی شما را عقب نگه می‌ دارد و باعث می شود که نوآوری نداشته باشید، زیرا با خودتان فکر می‌ کنید که اگر فلان چیز را امتحان کنم، احتمالا شکست می خورم، در نتیجه به سراغش هم نمی روید.

شکست های گذشته به این معنی نیست که هرگز موفق نخواهید شد؛ شما باید چیز های جدید را امتحان کنید تا به نتایج مطلوب برسید. هرگز اجازه ندهید که ترس از شکست بین شما و خواسته های تان قرار گیرد.

فکر کردن به دیر شدن

سن؛ بهانه دیگری است که می تواند شما را از رسیدن به آرزوهای تان باز دارد. گاهی اوقات بعضی از افراد به خاطر این که سن شان بالا می رود، فکر می کنند دیگر زمانی برای انجام کار های جدید نیست. همین باور محدود کننده باعث می شود که دیگر نتوانند کارهای شان را به انجام برسانند و مدام ناامید هستند. هیچ وقت برای این که قدمی بردارید و کاری را که همیشه می خواستید انجام دهید؛ دیر نیست.

لزوم عالی بودن همه چیز

یکی از باورهای محدود کننده ای که افراد در زندگی دارند، حس کمال گرایی است. متأسفانه این باور گاها مخرب خواهد بود و شما نمی توانید کاری انجام دهید و هیچ وقت هم از خودتان راضی نیستید. این نگرش سمی بوده و بر تمام جنبه های زندگی شما تأثیر می گذارد. آنقدر برای کامل شدن تلاش می کنید که خود را منزوی می کنید؛ همچنین از انجام کار های جدید اجتناب می کنید.

خود باوری نداشتن

خیلی از افراد به خودشان باور ندارند و فکر می کنند که به اندازه کافی خوب نیستند و توانایی انجام کارهای جدید را ندارند و همین باعث می شود که از انجام کارها دست بکشند و پیشرفت و موفقیت هم نصیبشان نشود.

تصور تغییر ناپذیر بودن شرایط

البته چیزهای زیادی در دنیا وجود دارد که شما نمی توانید آن ها را تغییر دهید و باید آنها را بپذیرید و جلو بروید. از سوی دیگر، چیزهایی وجود دارد که اگر مصمم باشید، می توانید آن ها را در زندگی خود تغییر دهید. اما خیلی از افراد به خاطر اینکه فکر می‌ کنند، هیچ چیز در زندگی قابل تغییر نیست، در نتیجه همین شرایط را می پذیرند، خودشان را عقب می کشند و پشت سر خواسته‌ های دیگران پنهان شده و فکر می‌ کنند که همیشه اوضاع همین خواهد ماند.

نداشتن منابع کافی

شما به اندازه کافی باهوش هستید تا بتوانید کارهایی که در ذهن تان است را به انجام برسانید. با این حال نباید اجازه دهید که منابع محدود دلیلی برای دست کشیدنِ شما از فعالیت ها شود. هر چیزی که ارزش داشتن را داشته باشد؛ ارزش کار کردن و تهیه منابع را هم خواهد داشت.

تصور اشتباه موفقیت مختص افراد خاص بودن

بعضی از افراد فکر می‌ کنند که چیزهای خوب مانند موفقیت فقط برای برخی از افراد خاص است و با همین فرضیه جلو می‌ روند که همین باعث می شود که در نهایت به آنچه که می‌ خواهند؛ نرسند.

منبع:نمناک

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها