مشکلات پنهانی کسانی که تصمیم گیری براشون سخته

ما در طول زندگی در همه شرایط مجبور به تصمیم گیری هستیم و اگر جزء آن دسته از افراد هستید که تصمیم گیری برایتان دشوار است پس این اخلاق ها در شما پنهان شده است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر مشکلات پنهانی کسانی که تصمیم گیری براشون سخته

به گزارش خبرنگاران گروه زندگی و سرگرمی گزارش خبر،زندگی ما حاصل از تصمیماتی است که می گیریم. تصمیمِ این که چه چیزی بخوریم، از چه فرصت‌ هایی استفاده کنیم و چه انتخاب هایی داشته باشیم. اگر شما هم در تصمیم گرفتن مشکل دارید، بهتر است که زمان را هدر ندهید و علت این موضوع را پیدا کنید. و اگر دنبال علت این موضوع هستید تا اخر این مطلب رو مطالعه بفرمايید.

می ترسید

ترس یک محرک بسیار قدرتمند است. ترسیدن باعث می شود که شما شخصیت خود را به درستی نشان دهید و همین باعث می شود که دچار مشکلاتی در زندگی شوید‌؛ در واقع ترس مانع تصمیم گیری درست در افراد می شود.

ایده آل گرا هستید

بعضی از افراد به خاطر ایده ال گراییِ بیش از حد توانایی تصمیم گیری ندارند، زیرا هر چیزی را عالی و کامل می خواهند و همین باعث می شود که در تصمیم گیری ضعف پیدا کنند؛ زیرا همیشه با اتفاقات و شرایط عالی و کامل مواجه نمی‌ شوند.

هدف ندارید

شما زمانی می توانید به درستی تصمیم گیری کنید که اهداف شخصی خود را در زندگی بشناسید. وقتی که در زندگی هدفی نداشته باشید، قطعاً توانایی تصمیم گیری هم در شما کاسته می‌ شود.

از لحاظ ذهنی با خودتان درگیر هستید

همیشه با خودتان فکر می کنید که در چیز های مختلف نقص و محدودیت وجود دارد و همیشه هر چیزی را دچار مشکل می دانید و همین باعث می شود که مدام از لحاظ ذهنی درگیر باشید و نتوانید تصمیم بگیرید.

می خواهید همه را راضی نگه دارید

بعضی از افراد برای خودشان زندگی نمی کنند و فقط به دنبال این هستند که دیگران را راضی نگه دارند که انجام این کار باعث می شود تا هیچ گاه موفق به جلب رضایت همه نباشند و در تصمیم گیری عاجز بمانند.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر