برکناری روسای دو دانشگاه معتبر در تهران و سمنان

فریده حق‌بین و دکتر مسعود نصیری زرندی، روسای دانشگاه الزهرا (س) و دانشگاه سمنان برکنار شدند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر برکناری روسای دو دانشگاه معتبر در تهران و سمنان

به گزارش خبرنگاران گروه علم و فناوری گزارش خبر، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور احکامی جداگانه سرپرست دانشگاه الزهرا (س) و سرپرست دانشگاه سمنان را منصوب کرد.

محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور احکامی جداگانه زهرا ناظم بکایی را به عنوان سرپرست دانشگاه الزهرا (س) و سیف‌الله سعدالدین را به عنوان سرپرست دانشگاه سمنان منصوب کرد.

محمدعلی زلفی‌گل در این احکام خطاب به سرپرستان منصوب شده آورده است: انتظار می‌رود با پیروی از آموزه‌های اسلامی، مبانی علمی، روحیۀ انقلابی، راهبردهای اساسی دولت مردمی و برنامه‌های ارائه شده به مجلس شورای اسلامی و جلب همکاری استادان، مدیران، یاوران علمی (کارکنان) و دانشجویان تمامی امکانات مادی و معنوی دانشگاه از جمله ظرفیت عظیم خیرین و واقفین را جهت تحقق سیاست‌ها و برنامه‌های اسناد بالادستی به کار گیرید.

توفیق روزافزون جنابعالی را در پیش‌برد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه‌ای (مدظله العالی) از درگاه پروردگار متعال خواستارم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین در نامه‌های جداگانه‌ای از خدمات دکتر فریده حق‌بین سرپرست سابق دانشگاه الزهرا (س) و دکتر مسعود نصیری زرندی رئیس سابق دانشگاه سمنان در زمان تصدی این مسئولیت‌ها قدردانی کرد.

دکتر زهرا ناظم بکایی دانش‌آموخته رشته زیست‌شناسی تکوینی، عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا (س) با مرتبه دانشیاری است و پیش از این رئیس دانشکده علوم زیستی این دانشگاه بوده است.

عدالدین (زاده سمنان _۱۳۴۴) دانش‌آموخته رشته مهندسی مکانیک-تبدیل انرژی، عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان با مرتبه استاد تمام است که بیش از ۱۵۰ مقاله در نشریات بین‌المللی به چاپ و ۷ طرح پژوهشی تقاضا محور در حوزه ارتباط جامعه و صنعت به انجام رسانده است. وی همچنین ۶ سال متوالی جزو پژوهشگران یک درصد پر استناد جهان بوده است و ریاست پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان و معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه سمنان را در کارنامه کاری خود دارد.