کسب اعتماد سهامداران با رشد صعودی تولیدات در شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان

شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان یکی از شرکت‌های مطرح در حوزه تولید آهن اسفنجی است که کار خود را با ظرفیت 800 هزار تن آغاز کرد و پس از افزایش ظرفیت به یک میلیون تن، هم اکنون برنامه افزایش ظرفیت مجدد به یک میلیون و 200 هزار تن را در دست اقدام دارد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر کسب اعتماد سهامداران با رشد صعودی تولیدات در شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان

به گزارش خبرنگاران گروه بورس، بانک و بیمه گزارش خبر، شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان یکی از شرکت‌های مطرح در حوزه تولید آهن اسفنجی است که کار خود را با ظرفیت 800 هزار تن آغاز کرد و پس از افزایش ظرفیت به یک میلیون تن، هم اکنون برنامه افزایش ظرفیت مجدد به یک میلیون و 200 هزار تن را در دست اقدام دارد که تاکنون 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برآورد شده در زمستان امسال تکمیل شود و عملا سال 1402 را با ظرفیت 1.2 میلیون تن فعالیت کند و میزان تولیدات به یک میلیون و 150 هزار تن برسد؛ برای سال 1401 پیش بینی تولید 849 هزار تن شده است.

یکی از اقدامات مثبت و جالب توجه مدیریت شرکت در اجرای طرح توسعه و کاهش هزینه وارده به شرکت، همزمانی اجرای آن با زمان توقف تولید به دلیل قطعی گاز در زمستان است.

لازم به ذکر است که میزان افزایش ظرفیت به عنوان محصول واسطه‌ای در چرخه تولید فولاد طی 6 ماهه منتهی به شهریور ماه سال جاری بالغ بر 17.6 میلیون تن بوده که سهم شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان از آن حدود 2.5 درصد است.

بررسی اعداد و ارقام منتشر شده در صورت‌های مالی نشان از روند با ثبات در تولید دارد. بر این اساس، در مهر ماه بیش از 90 هزار تن محصول تولید شده که حدود 5 هزار تن بیش از مقدار تولید ماه قبل از آن است. در مجموع، طی 7 ماهه منتهی به مهر 1401 برابر با 534 هزار و 868 تن آهن اسنفجی تولید و 63 درصد مقدار پیش بینی شده برای کل سال پوشش داده شد.

همگام با رشد مقدار تولید ماهانه، فروش مقداری در بازار داخل نیز صعودی بود؛ به طوری که از فروش داخلی 88 هزار تنی شهریور ماه (53 هزار تن نیز صادرات داشته) به 105 هزار تن در مهر ماه رسید. به طور کلی، در 7 ماهه گذشته از سال جاری مقدار فروش به 415 هزار تن نزدیک شد و بالغ بر 37 هزار و 726 میلیارد ریال درآمد روانه جیب «فغدیر» شد که نشان از پوشش 54 درصدی درآمد بودجه شده دارد. این میزان تولید و فروش در حالی رقم خورده که تابستان امسال شرکت‌های تولیدی با قطعی برق در تاریکی به سر می‌بردند.

نرخ فروش آهن اسفنجی متاثر از عواملی همچون قیمت کامودیتی‌ها در بازار جهانی و نرخ ارز است و در اواسط سال جاری شاهد افت قابل توجه نرخ جهانی فولاد بودیم که بازار داخل نیز از گزند آن در امان نماند و در حالی که نرخ آهن اسفنجی در ابتدای سال به 100 میلیون ریال رسیده بود، در برهه‌ای از زمان به حدود 70 میلیون ریال سقوط کرد. با این اوصاف، به نظر می‌رسد نرخ فروش آهن اسفنجی شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان روند رو به رشد دارد چرا که نرخ شهریور ماه 72 میلیون ریال بود و در مهر ماه به 74 میلیون ریال رسید و میانگین نرخ فروش از ابتدای سال تا پایان مهر ماه بالغ بر 81 میلیون ریال است.

صورت‌های مالی دوره 6 ماهه نخست سال 1401 شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان حکایت از تحقق 9 هزار و 942 میلیارد ریال سود خالص دارد و با درنظر گرفتن توقف ناشی از اجرای فاز دوم افزایش ظرفیت، برآوردها حاکی از شناسایی حداقل 2 هزار میلیارد ریال سود در پایان سال است که در صورت کنترل هزینه‌ها و حفظ روند صعودی تولید و فروش در کنار بهبود نرخ آهن اسفنجی، می‌توان انتظارات بالاتری نیز داشت.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها