روند صعودی ارزش سرمایه گذاری «ومعادن» در بازارسرمایه

بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری در شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزاتبا افزایش ۴۰۲ میلیارد تومانی همراه بود و این رشد بیان‌گر آن است که نسبت به ماه گذشته ۲ درصد افزایش سرمایه‌گذاری را به همراه داشته است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر روند صعودی ارزش سرمایه گذاری «ومعادن» در بازارسرمایه

به گزارش خبرنگاران گروه بورس، بانک و بیمه گزارش خبر، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در گزارش فعالیت ماهانه مردادماه سال ۱۴۰۱ توانست مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های خود را نزدیک به ۱۸ هزار میلیارد تومان به ثبت برساند، این سرمایه‌گذاری‌ها در بازار سرمایه و خارج از بازار سهام صورت گرفت.

افزایش سرمایه‌گذاری ومعادن+بورس نیوز

بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری در این شرکت با افزایش ۴۰۲ میلیارد تومانی همراه بود و این رشد بیان‌گر آن است که نسبت به ماه گذشته ۲ درصد افزایش سرمایه‌گذاری را به همراه داشته است.

درآمد شرکت “ومعادن” در مردادماه ۱۴۰۱

عمده‌ترین سرمایه‌گذاری‌های شرکت “ومعادن” در پنجمین ماه از سال جاری مربوط به شرکت‌های بورسی بود که بهای تمام‌شده آن بالغ‌بر ۱۳ هزار میلیارد تومان به ثبت رسید که در مقایسه با سال مالی گذشته ۸۴ درصد افزایش را در پی داشت.

بیشترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بورسی در اختیار «استخراج کانه‌های فلزی» با ۱۰ هزار میلیارد تومان بود که رشد سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد تومانی را نسبت به ماه گذشته مشاهده کرد.

بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری شرکت “ومعادن” در شرکت‌های «غیر بورسی» نیز برابر با ۵ هزار میلیارد تومان به ثبت رسید که نسبت به سال گذشته ۱۴۵ درصد افزایش را تجربه کرد، بیشترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری “ومعادن” در شرکت‌های غیر بورسی متعلق به بخش «استخراج کانه‌های فلزی» با ۲ هزار و ۳۱۱ میلیارد تومان بود که سهم ۴۶ درصدی را از سرمایه‌گذاری در شرکت‌های غیر بورسی به خود اختصاص داده است.

ارزش بازار شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات

ارزش بازار سرمایه‌گذاری‌های “ومعادن” در بخش شرکت‌های «بورسی» مبلغی بالغ‌بر ۱۳۰ هزار میلیارد تومان اعلام شد. همچنین در طی این دوره عمده‌ترین ارزش بازار مربوط به «استخراج کانه‌های فلزی» با حدود ۱۱۲ هزار میلیارد تومان ارائه‌شده است.

میزان ارزش بازار بخش «استخراج کانه‌های فلزی» در مردادماه ۸۶ درصد از ارزش بازار کل ومعادن را به خود اختصاص داده است.

افزایش سرمایه‌گذاری ومعادن+بورس نیوز

بیشترین ارزش بازار “ومعادن” در صورت‌وضعیت پرتفوی بورسی مربوط به شرکت «سنگ‌آهن گل گهر» با ۳۷ هزار میلیارد تومان بود و در جایگاه بعد نیز شرکت «معدنی و صنعتی چادرملو» با مبلغ ۲۵ هزار میلیارد تومان قرار گرفت.

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در انتهای مردادماه بهای تمام‌شده ۱۳ هزار میلیارد تومانی در پرتفوی بورسی خود به ثبت رساند که با رشد ۹۱۳ درصدی به ارزش بازار ۱۳۰ هزار میلیارد تومان رسید.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر