همراه با بنیانگذار سبک هفت قدم؛

نکات کلیدی میلاد شادانی در خصوص تعادل در رفتار و زمان تصمیم

اگر بتونیم در رفتار های خود با دیگران به گونه ای متعادل رفتار کنیم به ثبات رفتار می رسیم ، ما باید به کمال اخلاقی دست پیدا کنیم.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر،اخلاقیات انسانی در روابط چهارگانه مطرح می‌شود، رابطه انسان با خدا، انسان با طبیعت، انسان با خویشتن خویش و انسان با سایر انسان‌ها است.

امروز آمال و نیازهای بشری به ‌ویژه در جوامع غربی هنوز تشنه اخلاقیات اصیل است اما روابط به‌ گونه‌ای پیش رفته که حرکت‌های ضد حقیقت و آگاهی و ضد فهم و شعور بشری بیشتر شده و عده‌ای سعی دارند برای رفع منافع فردی و گروهی خود بر دیگران و طبیعت چیره شوند.

روح، نفس و عقل سه عنصر از عناصر اصلی ساختار وجود انسان می‌باشند که هر کدام از این سه عنصر در مثبت و یا منفی نمودن هویت آدمی نقش مهمی را ایفا می‌کنند و هرگونه عیب و نقصی در یکی از این عناصر، موجب آشفتگی و بی‌نظمی در هویت انسان می‌شوند...

دوره‌ی سنی، سطح درک و فهم، اصول فکری و فرهنگی و محیط زندگی از جمله چیزهای هستند که در ساختار عناصر سه‌گانه تأثیرگذار می‌باشند.

به همین خاطر است که در رشته‌های روان‌شناسی، اجتماعی و علوم تربیتی به این سه عنصر اصلی توجه بیشتری می‌شود و اصول، قواعد علمی و قانونی را برای آن طرح‌ریزی می‌نمایند و تمامی جوانب و صور قدرت و ضعف هویت آدمی را مورد بررسی قرار می‌دهند تا بتوانند عوامل پیشرفت و عقب افتادگی را به بیانی شیوا و رسا بیان دارند و در نهایت شخصیتی متعادل و متوازن و میانه را معرفی کنند که مورد پذیرش خدا و مردم باشد.

اگر در زمان های ناراحتی و شادی به صورت یکسان و پخته عمل کنیم به یکی از چند مرتبه کمال اخلاقی رسیده ایم.

ارسطو می گوید :

نحوه قضاوت ما هنگامی که سرخوش و مهربان هستیم با وقتی که رنجور و بداخلاق هستیم یکسان نیست.

پیامبر اسلام (ص) همچنین می فرماید :

«خداوند سبحان فضایل اخلاقی را وسیله ارتباط میان خود و بندگانش قرار داد. پس برای شما کافی است که هر یک از شما دست به اخلاقی بزند که او را به خدا پیوند دهد.»

.

یادگیری رو متوقف نکنید

خانواده هفت قدم در تلاش است ، با آموزش رایگان و ایجاد فضای روشنگری و بصیرت افزایی یک فضای تعاملی اشتغال زایی را به جهت مشاغل فردی و گروهی فراهم نماید .

این خانواده به صورت کاملا رایگان و شرایط مشوق کننده یک فضای رقابتی را برای مخاطبین خود ایجاد می کند و در نهایت از افرادی که به قدم هفتم رسیده اند دعوت به همکاری می نماید .

ما میخواهیم با فضای رویا فروشان مقابله کنیم و باید بدانیم هر ثانیه از زندگی فردی هر کدام از شما عزیزان تکرار نمی شود پس برای خودت تلاش کن و با توانایی خودت به اهدافت برس ما در کنارت هستیم و حامی تو ...

میلاد شادانی
بناینگذار سبک هفت قدم