رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان زنجان:

نبود شفافیت باعث سردرگمی مردم در انتخاب فرد اصلح می‌شود

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان زنجان گفت: نبود شفافیت عملکرد از سوی داوطلبان انتخاباتی بخصوص در عرصه شوراها باعث سردرگمی مردم در انتخاب فرد اصلح می‌شود.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر نبود شفافیت باعث سردرگمی مردم در انتخاب فرد اصلح می‌شود

به گزارش خبرنگاران جامعه گزارش خبر، محمد اسماعیلی در گفتگویی، با بیان اینکه در ارتباط با موضوع شفافیت، چه در حوزه ریاست جمهوری و چه در حوزه شوراهای اسلامی شهر، واقعیت امر این است که شفافیت می‌تواند مسائل و موضوعات مختلف را در انظار عمومی و قضاوت مردم قرار دهد، گفت: با توجه به اینکه همه انتخاب‌های ما چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیرمستقیم، توسط مردم انجام می‌گیرد، لازم است که در همه حوزه‌ها شفافیت وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: اگر حوزه ریاست جمهوری را در نظر بگیریم، رئیس‌جمهور به صورت مستقیم با رأی مردم انتخاب می‌شود و به مدت چهار سال سکان قوه مجریه را در اختیار دارد. اگر عملکرد هیئت دولت را و به صورت گسترده در سطح استان‌ها عملکرد استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها به صورت شفاف در معرض عموم قرار گیرد، مردم نیز قادر خواهند بود در خصوص عملکرد مسئولان قضاوت درستی داشته باشند.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه در حوزه نظارت نیز که مردم به صورت مستقل رأی داده‌اند و خود نیز در بسیاری از موارد می‌توانند نظارت داشته باشند، می‌تواند در پیشرفت کشور و عملکرد مسئولان بسیار مؤثر باشد، افزود: به همین خاطر معتقدیم شفافیت یکی از کارهای اساسی است که همه مسئولان باید عملکرد خود را به صورت شفاف در معرض دید عموم قرار دهند، به ویژه موضوع شفافیت در بحث ریاست جمهوری که کلان کار اجرایی کشور در اختیار قوه مجریه است.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان زنجان افزود: همه مشکلاتی که ما امروز در سطح کشور شاهد آن هستیم، به خاطر عملکرد ضعیف دولت است و فرقی نمی‌کند کدام دولت بر سر کار است؛ چرا که اگر شفافیت وجود داشته باشد، مردم نیز قادر خواهند بود به این عملکردها نمره دهند ولی متأسفانه خیلی از افراد موضوع شفافیت را برنمی‌تابند و این به آن خاطر است که خیلی از مسئولان در عملکرد خود دچار قصور و کوتاهی شده‌اند.

اسماعیلی افزود: این همه فسادی که در حوزه اداره کشور مشاهده می‌کنیم، هر روز قوه قضائیه با یک مجموعه در حال برخورد قضائی است و این نشان‌دهنده آن است که به دلیل نبود شفافیت با مشکلات و معضلات متعددی در کشور مواجه هستیم، به همین خاطر یکی از مطالبات مردم از مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی باید موضوع شفافیت در ابعاد مختلف باشد.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان زنجان با تاکید بر اینکه موضوع شفافیت در حوزه شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان یک نیاز مهم و اساسی مطرح است و باید توجه جدی به آن شود، گفت: هیچ تفاوتی در این زمینه با حوزه ریاست جمهوری وجود ندارد و در بحث شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز نظارت و شفافیت لازم است. شوراهای اسلامی شهر نهادی است که مردم به صورت مستقیم اعضای آن را انتخاب می‌کنند.

هزینه‌های بالای انتخاباتی شوراهای شهر شفاف نیست

اسماعیلی متذکر شد: کسی که برای رسیدن به کرسی شورای اسلامی شهر بیش از ۵۰۰ میلیون تومان هزینه می‌کند، با توجه به اینکه دریافتی این فرد بعد از حضور در این عرصه طی چهار سال کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان خواهد بود و این سوال مطرح می‌شود که چرا باید یک فرد برای رسیدن به ۲۰۰ میلیون تومان حاضر است ۵۰۰ میلیون تومان هزینه کند و بی‌تردید اثر شفافیت در این مواقع خود را نشان خواهد داد.

وی با بیان اینکه کسی که به صورت غیرمتعارف برای رسیدن به یک مسئولیت هزینه می‌کند، قطع یقین خروجی این مسئولیت می‌تواند خیانتی باشد که ما امروز شاهد آن هستیم. افزود: نمونه‌های بارز این موضوع را در شوراهای اسلامی چند شهر از جمله زنجان شاهد بودیم که یا به منحل شدن شورا انجامیده و یا برخی از اعضای آن دستگیر شده‌اند و این نشان‌دهنده آن است که افرادی با اغراض خاصی خود را به این مسئولیت‌ها می‌رسانند و مردم نیز باید متوجه باشند که اگر شفافیت وجود نداشته باشد، به طور حتم این نوع تخلفات نیز در سطح کشور وجود خواهد داشت، به همین خاطر شوراهای اسلامی شهر نیز باید عملکردشان در همه عرصه‌ها شفاف باشد.

رسانه‌ها نقش تأثیرگذار و اساسی در شفاف سازی و انتخاب فرد اصلح دارند

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان زنجان گفت: نبود شفافیت عملکرد از سوی داوطلبان انتخاباتی بخصوص در عرصه شوراها همواره باعث سردرگمی مردم در انتخاب فرد اصلح می‌شود و این امر مشکلاتی همانند انحلال شورا و دستگیری برخی اعضای شورا را در پی داشته است.

اسماعیلی تاکید کرد: یکی از جاهایی که می‌تواند در بحث شفافیت، هم مطالبات مردم را بالا ببرد و هم آگاه‌سازی و بصیرت‌افزایی کند، رسانه‌ها هستند و می‌توانند با کار رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی، بازوی توانمندی برای مردم در حوزه‌های مختلف به ویژه موضوع سفافیت باشند.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها