مسئول ستاد واکسیناسیون سازمان نظام پزشکی:

برخی عوارض تزریق واکسن کرونا منجر به بستری در بیمارستان شده است

مسئول ستاد واکسیناسیون سازمان نظام پزشکی گفت: بعضی از عوارض تزریق واکسن کرونا منجر به بستری شدن در بیمارستان شده، اما در مورد این که تعداد آنها خیلی زیاد باشد یا منجر به عوارض خیلی سنگین شده باشد، ما خیلی گزارشی نداریم.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر برخی عوارض تزریق واکسن کرونا منجر به بستری در بیمارستان شده است

به گزارش خبرنگاران جامعه گزارش خبر، «علی تاجرنیا» معاون توسعه منابع و مدیریت سازمان نظام پزشکی و مسئول ستاد واکسیناسیون سازمان نظام پزشکی در گفت‌وگویی در واکنش به خبر تزریق خارج از اولویت واکسن کرونا به بستگان یکی از مدیران بیمارستانی در تهران بیان کرد: من در جریان این اتفاق نیستم، اما تقریبا در حال بیرون آمدن از فاز یک هستیم و پزشکان واکسن را به طور کامل دریافت کردند، مگر آنهایی که به هر دلیلی خودشان نیامدند یا اطلاعاتی از آنها در دسترس نبوده است.

وی ادامه داد: لکه‌گیری کادر درمان از هفته‌ی گذشته و این هفته در حال انجام است، اما ما بر این باور بودیم که با توجه به پر ریسک بودن خانواده‌های اعضای کادر درمان که یک مقدار در معرض خطر هستند، تجدیدنظری در مورد اولویت دادن به آنها صورت بگیرد، اما به هر حال باید همه طبق پروتکل جلو بروند.

او تصریح کرد: وقتی پزشکان در معرض خطر ابتلا هستند، خانواده‌ی آنها هم در معرض آسیب خواهند بود، اما در دستورالعمل‌ها این مسئله دیده نشده است، پس در این شرایط هم باید طبق دستورالعمل‌ها رفتار کرد.

مسئول ستاد واکسیناسیون سازمان نظام پزشکی در مورد عوارض بعد از تزریق واکسن کادر درمان افزود: از یک خانم داروساز گزارش داشتیم، اما چیزی مستند نشد که مشکلش به دلیل تزریق واکسن بوده یا نه، الان هم مواردی گفته می‌شود و طبیعتا عوارضی دارد، حتی بعضی از عوارض هم منجر به بستری شدن در بیمارستان شده، اما در مورد این که تعداد آنها خیلی زیاد باشد یا منجر به عوارض خیلی سنگین باشد، ما خیلی گزارشی در این مورد نداریم.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر