«با تصادف ساختگی قهرمان نمی‌شویم»

حمله پیروانی به سرمربی و مدیرعامل سپاهان/ فاجعه یعنی ترس «ساکت»!

مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: آقای نویدکیا! فاجعه نابینا شدن چشم سرباز احمدی در اصفهان، قایم شدن سپاهان در رختکن و ترس مدیرعاملتان از صحبت کردن بود نه حرف یحیی گل‌محمدی.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر حمله پیروانی به سرمربی و مدیرعامل سپاهان/ فاجعه یعنی ترس «ساکت»!

به گزارش خبرنگاران ورزش گزارش خبر، افشین پیروانی مدیر تیم فوتبال پرسپولیس در پی اتفاقات رخ داده در جریان بازی سپاهان با پرسپولیس در لیگ برتر، از سرمربی و مدیرعامل باشگاه سپاهان انتقاد کرد و در واکنش به اظهارات محرم نویدکیا گفت: فاجعه حرف سرمربی ما نیست؛ فاجعه این است که تیم شما سال گذشته در رختکن قایم شد و الان هم مدیرعاملش (محمدرضا ساکت) ترسید صحبت کند.

مشروح صحبت‌های پیروانی که در واکنش به اظهارات رضا فتاحی سرپرست تیم سپاهان در یک برنامه تلویزیونی مطرح شد به این شرح است:

هرکسی کاور پوشید دلیل نمی‌شود خبرنگار باشد

هرکسی کاور پوشید و کارت داشت دلیل نمی‌شود خبرنگار باشد. زمانی که روی نیمکت نشسته بودیم آقایی با موبایل نزدیک خود من بود. گفتم عقبتر بایستید ولی او گفت دارم کارم را انجام می‌دهم. ناظر بازی شاهد است که حامد لک وسط بازی می‌گفت یک نفر پشت دروازه با من صحبت می‌کند و حرف‌هایی می‌زند. اینکه حالا کاور پوشیده که دلیل نمی‌شود خبرنگار باشد.

مگر دوست داشتیم به قرنطینه برویم؟

بازی بار فنی خوبی داشت و حق ما برد بود. می‌شد قضاوت در چند صحنه به نفع ما باد. می‌گویند نمی‌خواستیم بازی کنیم در حالی که ما را -بعد از بازگشت از هند- بردند قرنطینه؛ آن هم تیمی که در کمتر از ۲۰ روز ۹ بار تست داده بود. مگر ما دوست داشتیم قرنطینه برویم؟ به شما شب بازی حذفی اعلام کردند دیدار عقب افتاده است. ما هم فردای آن روز در آسیا بازی داشتیم.

راننده اتوبوس ماسک نزده بود

یکسری دوستان از آب گل آلود ماهی می‌گیرند. در فرودگاه -بعد از بازگشت از هند- بودیم که دوستی گفت پروتکل بهداشتی باید رعایت شود و در هر اتوبوس ۱۵ نفر بنشیند. دو دستگاه اتوبوس آورده بودند که مجموع ظرفیتش می‌شود ۳۰ نفر. گفتم ۱۴ نفر دیگر نمی‌توانند روی باند فرودگاه بمانند. اگر می‌خواستید جدی باشید یک اتوبوس دیگر می‌گرفتید. وقتی راننده اتوبوس هم ماسک نزده بود چطور می‌گویید فقط ۱۵ نفر به یک اتوبوس بروند؟

قهرمان می‌شویم اما نه با تصادف ساختگی و معطل کردن اتوبوس!

ما بازی را عقب نینداختیم. مطمئناً امسال همه تیم‌ها علیه ما شده‌اند. حالا می‌گوییم همه به بعضی از تیم‌ها بر نخورد. چهار سال است داریم قهرمان می‌شویم. نه هوادار جلوی هتل فرستادیم و نه در راه تصادف ساختگی ایجاد کردیم و نه ۴۰ دقیقه اتوبوس را روی پل «فلزی» معطل کردیم. خواهشم این است رعایت کنیم. ما چه ترسی از تیم شما داشتیم که نخواهیم بازی کنیم؟ اگر بحث ترس بود که پارسال اتفاق افتاد (کنایه به ماندن سپاهان در رختکن و عدم بازی با پرسپولیس). شما هم تیم خوبی دارید. سعی می‌کنیم مرد و مردانه جلو برویم.

آن آقا مستندساز سپاهان بود و همه ما را عصبی کرد

همین الان دوست عزیزی برایم پیامک فرستاده که آن آقا (فردی که از بازیکنان پرسپولیس فیلم می‌گرفت و دوربینش به زمین افتاد) مستندساز باشگاه سپاهان بوده که داشته حاشیه درست می کرده و وحید امیری، سعید آقایی، حامد لک و کادر فنی را عصبی کرده است. به خدا این فرد سمتی در باشگاه - سپاهان- ندارد.

کسی که ماسک با آرم پرسپولیس داشت را ۴۰ سال محروم کنید!

۵۰ میلیون نفر ماسک پرسپولیس می‌زنند! این فردی که شما می‌گویید (فردی که نزدیک به نیمکت پرسپولیس بود و تلاش می‌کرد دوربین فیلمبردار سپاهان را خاموش کند) نه سمتی در باشگاه پرسپولیس دارد و نه همراه ما است. همه جا پخش شده بود که این فرد روابط عمومی پرسپولیس است در حالی که کاوه علی اسماعیلی روابط عمومی ما روی سکوها بود. این فرد نه سمتی دارد و نه در لیست پروازمان بوده است. او مسئولیتی ندارد. این آقا را اصلاً ۴۰ سال محروم کنید! با چه زبانی بگویم نه با ما آمده است و نه سمتی داشته است. اگر می‌گویید این آدم چرا کنار نیمکت ما است پس این هزار نفر دیگر در زمین چه کاره هستند؟ ما حتی فامیلی این فرد را نمی‌دانیم. چرا ناظر بازی باید یک دقیقه بازی را شروع کند؟ این همه آدم کنار زمین هستند. کدام یک تست کرونا داده‌اند.

دوربین را داخل دهان بازیکنان پرسپولیس می‌برد

فتاحی -مدیر تیم سپاهان- بیانیه خواند. تیم پرطرفداری در همه شهرها هستیم. نامه محرمانه به سازمان لیگ زدیم که امنیت تیم در مسیر هتل، استادیوم و فرودگاه تامین شود. مگر چیزی غیر از این بوده که می‌گویند نامه پرسپولیس تنش زا بوده است؟ حرف بدی نزده‌ایم. چیز تنش زایی نبوده است. این آقای عکاس یا خبرنگار جوی را درست کرده بود که شاید درصدی از این اتفاقات را همین فرد مقصر بود. چرا دوربین را داخل دهان بازیکنان می‌برد؟

مگر ناظر بازی چقدر زور دارد؟

مگر هفته‌های قبل به شهرهای دیگر نرفته بودیم. ناظر چه کار کند؟ جایگاه هم می‌رویم پر از آدم است. نه فقط اصفهان تقریباً در تمام شهرها همینطور است. مگر ناظر چقدر زور دارد؟ چرا بازی یک دقیقه دیر شروع شد؟ مگر نگفتند تیم میهمان ۴ و میزبان ۶ همراه داشته باشد؟ هر شهری رفتیم این مشکل را داشتیم. این جمعیتی که در ورزشگاه است آیا همه سالم هستند؟ آیا همه همراه هستند؟ یکسری آدم‌ها اضافه بودند. نمی گویم سپاهان این نفرات را آورده است. گفتند ۲۵ عکاس و خبرنگار می‌توانند در ورزشگاه باشند. آیا شما ۲۵ نفر در پیست می‌بینید؟

واکنش به اینکه سپاهان عقده جام ندارد

در جریان مناظره افشین پیروانی با فتاحی مدیر تیم سپاهان، فتاحی افتخارات تیم سپاهان را برشمرد و اعلام کرد این تیم عقده جام ندارد. پیروانی به این موضوع این‌طور واکنش نشان داد: فتاحی داشت از روی کاغذ می‌خواند و بحث متفاوت شد… پرسپولیس هم ۴ سال است دارد جام می‌گیرد. نمی‌خواهم جواب کُری فتاحی را بدهم. اگر جام گرفتیم به لطف خدا و زحمت کادر فنی و بازیکن و باشگاه بوده است. نه هیچ وقت کسی را زدیم، نه شوی تبلیغاتی تقدیر از کسی انجام دادیم. این‌طور نبودیم که جلوی دوربین تقدیر کنیم ولی در راه، داستان درست کنیم. هیچ موقع هم در رختکن نماندیم!

مدیر سپاهان یک فدراسیون ورشکسته تحویل داد

نویدکیا از نظر اخلاقی قابل احترام است ولی او دو بحث داشت. اول اینکه می‌گوید در درگیری‌ها نبوده است. خواهشم این است عکس را نشان بدهید که نویدکیا کنار خودم حضور دارد. یکی هم بحث صحنه‌هایی که گفتند پرسپولیس وقت تلف کرده است کتف سیامک نعمتی آسیب دید و مربی ما گفت اگر نمی‌توانی روی زمین بخواب. اینکه بگویند فاجعه شده و تیمی که دنبال قهرمانی است… نه ما هم با وجدان بازی کردیم. با تیم خوب و قوی و سلامت کامل می آییم. آقای نویدکیا! اگر مربی ما بگوید یک بازیکن روی زمین بخوابد فاجعه نیست. فاجعه چشم سرباز احمدی است که در اصفهان زدند و دیگر نمی‌تواند فوتبال ببیند. فاجعه این است که تیم شما سال گذشته در رختکن قایم شد و از ترس برای بازی به زمین نیامد. فاجعه این است که مدیرتان (محمدرضا ساکت) امشب ترسید روی خط بیاید؛ کسی که قرارداد ویلموتس را می‌بندد. او همه کاره فدراسیون فوتبال بود و هیچکس بدون اجازه اش آب نمی‌خورد و الان هم هیچکس سراغش نمی‌رود. کسی که یک فدراسیون ورشکسته تحویل داد.

پول ویلموتس حق پرسپولیس است

این پول (قرارداد مارک ویلموتس سرمربی سابق تیم ملی فوتبال) حق کیست؟ حق باشگاه پرسپولیس است که تبلیغات محیطی اش را نمی‌دهند. باشگاه ما مشکل مالی دارد. باید با تیم پولدار (سپاهان) مبارزه کنیم و مسئولش (رضا فتاحی) این‌طور روی خط تلفن برای من کُری بخواند. ما تیمی هستیم که به هر شهری برویم هوادار داریم. معلوم است باید نامه بزنیم امنیت ما را برقرار کنند. بعد آقای قابل احترام برای ما کُری می‌خواند که جام آورده‌ایم. اینها فاجعه است. مچ حسین کنعانی زادگان را ببینید. اگر دنبال وقت تلف کردن بودیم سه تعویض دیگر انجام می‌دادیم. ما باید در شهر خودتان بازی را می‌بردیم. اگر شانس شما را داشتیم مطمئن باشید با اختلاف دو سه گل پیروز می‌شدیم.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها