اولویت دریافت واکسن برای رانندگان حمل‌و‌نقل عمومی مشخص شد

رانندگان تاکسی از جمله اقشار زحمت کش جامعه هستند که در روزگار همه گیری بیماری کرونا؛ بیش از بسیاری دیگر از مردم؛ در معرض خطر ابتلا به این ویروس قرار دارند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر اولویت دریافت واکسن برای رانندگان حمل‌و‌نقل عمومی مشخص شد

به گزارش خبرنگاران علم و فناوری گزارش خبر به نقل از دیجیاتو، نوع کار راننده‌های ناوگان حمل و نقل عمومی به شکلی است که مدام با افراد مختلف از فاصله نزدیک؛ برخورد دارند. بنابراین حتی رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی هم نمی‌تواند از ایجاد خطر ابتلا برای آنها؛ جلوگیری به عمل آورد. گویا به تازگی مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از مشخص شدن تکلیف اولویت واکسن رانندگان سخن به میان آورده است.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ مرتضی ضامنی؛ مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری؛ از مکاتبه این سازمان با وزارت بهداشت؛ پیرامون تعیین تکلیف رانندگان گفته و خبر داده که واکسیناسیون رانندگان حمل و نقل عمومی در اولویت سوم قرار دارد.

او خاطر نشان کرده که ما همچنان منتظر اولویت بندی می‌مانیم و آمادگی همکاری‌های لازم با وزارت بهداشت را خواهیم داشت. او در ادامه یادآور شده که رانندگان حمل و نقل عمومی قشری آسیب پذیراند و باید تحت حمایت قرار گیرند. ضامنی در انتها گفته که البته خود رانندگان هم در قطع چرخه انتقال ویروس موثر اند؛ اما کار آنها تعطیلی بردار نیست و بنابراین باید در اولویت دریافت واکسن باشند.