دبیر انجمن قطعه‌سازان؛

قطعه‌سازان تا خرداد ورق فولادی دارند/ صمت خاطیان را معرفی کند

دبیر انجمن قطعه‌سازان با بیان اینکه قطعه‌سازان خودرو تا خردادماه ورق فولادی دارند، گفت: وزارت صمت باید خاطیان بازار را معرفی و دستورالعمل تامین ورق قطعه‌سازان را اصلاح کند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر قطعه‌سازان تا خرداد ورق فولادی دارند/ صمت خاطیان را معرفی کند

به گزارش خبرنگاران صنعت و تجارت گزارش خبر، مازیار بی گلو در گفت‌وگویی در مورد تأمین مواد اولیه اظهار داشت: ۴ ماده اولیه اصلی قطعه‌سازان شامل فولاد، مس، آلومینیوم و محصولات پتروشیمی می‌شود. روال تأمین پتروشیمی، مس و آلومینیوم اگرچه فراز و فرود دارد اما همچون سابق تأمین می‌شود.

دبیر انجمن قطعه‌سازان افزود: از بهمن ماه ۹۹ به دلیل دستورالعمل اعمال شده از سوی وزارت صمت، بزرگ‌ترین معضل قطعه‌سازان روند تأمین فولاد است. این دستورالعمل موجب شده که شرکت‌های قطعه‌ساز نتوانند ورق فولاد را دریافت کنند و حتی شرکت‌های ساپکو و سازه گستر که سالهاست وظیفه خرید ورق فولاد را دارند تا به صورت امانی در اختیار قطعه ساز قرار دهند با معضل مواجه شده و توان تأمین ورق را ندارند.

وی ادامه داد: از نظر فولاد و ذخیره فولاد برای واحدهای قطعه‌سازی در نقطه فوق بحرانی قرار گرفته‌ایم؛ به شکلی که برای خرداد ماه ورقی در اختیار قطعه‌سازان نیست.

بی گلو با بیان اینکه سیستم مچینگ از سال ۹۸ قطع شده است، گفت: این مساله موجب می‌شود قطعه‌سازان ناچار به خرید از بازار آزاد و خارج از بورس شوند که تفاوت قیمت بسیار زیادی دارد به صورتی که حتی در برخی از ضخامت‌ها شاهد تفاوت ۸۰ درصدی قیمت بازار آزاد با بورس هستیم و از سویی دیگر برخی قطعه‌سازان همچون ساپکو و سازه‌گستر نمی‌توانند ورق دریافت کنند و به همین نسبت هم نمی‌توانند ورق در اختیار قطعه‌ساز قرار دهند که در این صورت برخی از قطعه‌سازان به ویژه قطعه‌سازان کوچک از بین خواهند رفت.

وی تصریح کرد: مبنای دستورالعمل وزارت صمت این بود که یک مقدار ورق‌های فولادی در بازار نشتی پیدا کرده است؛ نظر ما حذف دستورالعمل نیست بلکه اصلاح این دستورالعمل است.

بی گلو گفت: در این دستورالعمل مواردی به عنوان مانع پیش‌بینی شده‌اند؛ به عنوان مثال اعلام شده که قطعه‌سازان برای ظرفیت‌سنجی باید در سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام کنند این موضوع از یک سو فرایند زمانبری دارد و از سویی دیگر پروانه بهره‌برداری بسیاری از واحدها به ویژه واحدهای بزرگ زیر ظرفیت تولیدشان است زیرا محیط زیست اجازه اصلاح پروانه را نداده است. همچنین بسیاری از قطعه‌سازان دارای مجوز کسب و کارت‌شناسایی هستند و پروانه بهره‌برداری ندارند.

وی ادامه داد: همچنین در این آئین‌نامه اعلام شده که ورق فولادی فقط به واحدهایی اختصاص می‌یابد که دارای تجهیزات پرس‌کاری باشند.

دبیر انجمن قطعه‌سازان افزود: باید دستورالعمل اصلاح شود و قطعه‌سازان به سیستم مچینگ برگردند و شرکت‌هایی همچون ساپکو و سازه‌گستر و مگاموتور به عنوان مرجع دریافت‌کننده ورق باشند و بتوانند ورق را دریافت کنند و در اختیار حدود ۲۵۰ قطعه‌ساز قرار دهند.

بی گلو اظهار داشت: بسیاری از قطعه‌سازان اگر نتوانند تولید کنند درجا باعث کاهش تولید خودرو می‌شود که قطعاً روی قیمت خودرو تأثیر می‌گذارد.

وی افزود: از سویی دیگر اگر قطعه‌سازان به سمت بازار آزاد بروند باز هم موجب افزایش قیمت نهایی خودرو می‌شود. اما مردم دیگر طاقت افزایش قیمت خودرو و قطعه را ندارند.

بی گلو گفت: در شرایط تحریم بیرونی، دستورالعمل وزارت صمت یک تحریم درونی است که نظام تأمین تولید را بهم ریخته است و صدمه آن به بخش خصوصی و مصرف‌کننده می‌خورد.

وی در مورد فلسفه دستورالعمل وزارت صمت، تصریح کرد: وزارت صمت می‌گفت ورق‌هایی که توسط خودروسازان یا قطعه‌سازان درجه یک دریافت شده و به صورت امانی در اختیار قطعه‌سازان قرار گرفته در بازار نشتی داشته است. این موضوع مثل این است که بگوییم چون چند نفر ورود ممنوع رفته‌اند رانندگی را کلاً ممنوع کنیم.

بی گلو افزود: اینکه گفته می‌شود چند شرکت خطا کرده‌اند را ما ندیده‌ایم چراکه اگر خطایی شده بود تا الان حتماً به دادستانی و مراجع قضائی معرفی می‌شدند. به هر حال اگر خطایی هم صورت گرفته حتماً باید با آنها برخورد شود ضمن اینکه نمی‌شود اما به دلیل خطای چند شرکت، تأمین مواد اولیه ۳۰۰ شرکت را مختل کرد.

وی ادامه داد: این روال در ایران در حالی است که در دنیا روال تأمین مواد اولیه این‌طور است که خودروساز ورق را تحویل می‌گیرد و در اختیار زنجیره تأمین یعنی قطعه‌سازان قرار می‌دهند که این ورق در نهایت هم قطعه و هم ضایعات به خودروساز بر می‌گردد.

بی گلو یادآور شد: هر خودرو به طور میانگین حدود ۶۰۰ کیلوگرم فولاد مصرف می‌کند؛ بنابراین تقریباً ۵۰ درصد وزن یک خودرو را فولاد تشکیل می‌دهد.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها