هشت روز عزای عمومی برای همسر ملکه

مراسم تدفین شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه انگلیس پس از هشت روز عزای عمومی شنبه آتی با حضور تعداد محدودی برگزار خواهد شد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر هشت روز عزای عمومی برای همسر ملکه

به گزارش خبرنگاران جامعه گزارش خبر و به نوشته روزنامه دیلی میل، شاهزاده فیلیپ همسر الیزابت دوم، ملکه انگلیس در قلعه ویندزور واقع در غرب لندن دفن می‌شود. خاندان سلطنتی انگلیس برای دعوت از میهمانان با بحران مواجه شده‌اند چرا که محدودیت تجمع ۳۰ تن بابت پاندمی کرونا پای بر جاست. ملکه انگلیس در مدت هشت روز عزا به انجام وظایفش نمی‌پردازد.

همچنین قرار است مراسمی در کلیسای کوچک سنت جورج واقع در قلعه ویندزور برگزار شود.

به خواست فیلیپ، تدفین با تشریفات رسمی و ادای احترام مردم به او برگزار نخواهد شد. حضور هشت تن از اعضای خاندان سلطنتی در این مراسم قطعی است که شامل ملکه، ولیعهد و همسرش، پسر ارشد ولیعهد و همسرش، تنها دختر فیلیپ و کوچکترین پسر الیزابت دوم به همراه همسرش می‌شود.

فیلیپ سه پسر و یک دختر دارد. دونالد ترامپ، باراک اوباما و جیمی کارتر، روسای جمهوری پیشین آمریکا و جو بایدن با ارسال پیام‌هایی به پرنس فیلیپ ادای احترام کردند. فیلیپ جمعه در سن ۹۹ سالگی درگذشت.

فیلیپ در دوران حضورش در کاخ باکینگهام از زمان تاجگذاری ملکه در ۱۹۵۳، شاهد آمدن و رفتن ۱۳ رئیس جمهور در آمریکا بوده است. فیلیپ متولد ژوئن ۱۹۲۱ بود. او شاهزاده‌ای از یونان بود اما رگه یونانی نداشت و در حقیقت سابقه خانوادگی پیچیده‌ای داشت.

او متولد یونان با رگه دانمارکی، آلمانی، روسیه و انگلیسی بود. او در عنفوان کودکی به همراه خانواده‌اش از یونان تبعید شد و در غیاب حضور پدر و مادرش زندگی گذراند. پدر فیلیپ که در ارتش یونان بود، در دسامبر ۱۹۲۲ بازداشت و به خیانت متهم شد.

فیلیپ به صورت پنهانی با یک کشتی جنگی انگلیسی و در تختی که از جعبه پرتقال کهنه ساخته بودند، از یونان خارج شد. پس از فرار، خانواده فیلیپ در نهایت به پاریس رسیدند و برای گذران زندگی به اقوام وابسته بودند. این تحولات پس از وقوع تحولاتی در یونان و سرنگونی سلطنت رخ داد.