گواهینامه های رانندگی رنگی می شود

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: پیشنهاد کردیم گواهینامه های رانندگی سه رنگ و سه رده داشته باشد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر گواهینامه های رانندگی رنگی می شود
به گزارش خبرنگاران جامعه گزارش خبر، سردار سید کمال هادیانفر امروز دوشنبه در نشست خبری درباره عملکرد نوروز 1400، افزود:گواهینامه ها از رنگ سفید به نقره ای و از نقره ای به طلایی تبدیل می شود و امیدواریم این پیشنهاد تصویب و اجرایی شود.
وی اضافه کرد:هدف دولت و راهور از جریمه ها کسب درآمد نیست بلکه تلاش می کنیم جرمی اتفاق نیفتد، هر فردی که در کشور جان خود را از دست دهد5.7 دهم میلیارد تومان خسارت به کشور وارد می کند این در حالی است که اختیار بخشیدن جریمه را نداریم و افراد با رانندگی خوب می توانند جریمه های خود را در راستای سیاست تشویقی به صفر برسانند.
رئیس پلیس راهور اضافه کرد:افرادی که قبض پرداخت جریمه را دریافت می کنند در پرداخت عجله نکنند بعد از دریافت پیامک با شناسه قبض با موبایل یا از طریق عابربانک ها می توانند جرائم خود را پرداخت کنند. اگر قبض را دریافت کنند تا دو ماه مشمول دو برابری نمی شوند و براین اساس رانندگان صرفا با دریافت قبض جریمه با عابربانک ها یا از طریق گوشی نمی توانند جرایم خود را پرداخت کنند تا زمانی که پیامک برای آن ها ارسال شود.
سردار هادیانفر در مورد حذف نمرات منفی و خطاب به رانندگانی که گواهینامه آن ها در آستانه ضبط و ابطال است، گفت:یک هزار و 479 نفر در آستانه ابطال گواهینامه هستند و باید بدانند بیمه نامه برای آن ها صادر نمی شود و چنانچه تصادفی اتفاق بیفتد حتی اگر این فرد نقشی در تصادفات نداشته باشد براساس قانون مقصر تلقی می شود.
رئیس پلیس راهور گفت:این در حالی است که 70 هزار نفر مشمول 30 نمره منفی و سه ماه محرومیت و 6 هزار نفر مشمول 6 ماه محرومیت در رانندگی هستند که باید با خوب رانندگی کردن شرایطی بوجود آورند که گواهی نامه آن ها حذف نشود.