فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور:

اجرای مانور اطفای حریق در تمامی عرصه های منابع طبیعی کشور

صبح امروز همزمان با افتتاح پایگاه اطفاء حریق جنوب کشور در عرصه های جنگلی شهرستان مرودشت، مانور بزرگ اطفای حریق در بخش کامفیروز جنوبی این شهرستان و با حضور فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور، مدیر کل منابع طبیعی استان، مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری فارس، فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی فارس، فرماندار مرودشت، فرمانده سپاه، بخشدار، مسئولان دستگاه های اجرایی استان و شهرستان و همراهی سمن ها و تشکل های مردمی و رسانه ها به اجرا گذاشته شد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر اجرای مانور اطفای حریق در تمامی عرصه های منابع طبیعی کشور

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، سرهنگ «علی ملکی آهنگران» فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با حضور در رزمایش بزرگ اطفای حریق در استان فارس گفت: با توجه به احتمال وقوع آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی و از بین رفتن پوشش گیاهی در این عرصه ها ایجاد پایگاه های اطفاء حریق و تجهیز آنها در مناطق بحرانی امری ضروری است.

سرهنگ آهنگران با اشاره به وجود سامانه های پیش بینی و هشدار سریع پیشگیری از حریق با استفاده از سیستم های اطلاعات جغرافیایی جهت مقابله با حریق های احتمالی گفت: با این اقدام اطلاعات مهمی برای هشدارهای زودهنگام آتش سوزی در دسترس قرار گرفته و از بروز بحران در سطح وسیعتر این عرصه ها جلوگیری خواهد شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با اشاره به با اجرای رزمایش اطفای حریق در تمام عرصه های جنگلی و نقاط بحرانی کشور تصریح کرد: اجرای این رزمایش بزودی و در همه استانها برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: این مانور عملیاتی باهدف دسترسی سریع به تجهیزات و کارآمدی امکانات و ابزار اطفای حریق، افزایش توان نیروهای امدادی و عملیاتی برای مقابله با مخاطرات احتمالی در عرصه‌های طبیعی، ارزیابی عملکرد دستگاه های امدادی و مردمی در زمان حریق، شناسایی نقاط ضعف، قوت، بررسی کمبودها و کاستی‌ها ، ابزارآلات و نیروهای مورد نیاز، رفع عیوب و موانع اداری پیش از وقوع آتش سوزی به اجرا گذاشته شد.

اسماعیل خوشبخت فرماندار شهرستان مرودشت نیز در این مراسم با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر صیانت از منابع طبیعی و ارزش والای این منابع خدادادی گفت: در این راستا همه ما مسئولیم چراکه شهیدان زیادی با گذشتن از جان و مال و خانواده خود، دلسوزانه در راستای حفظ و صیانت از این ثروت خدادادی به شهادت رسیدند تا این عرصه ها از گزند نابودی در امان بماند.

وی افزود: با تدابیر بعمل آمده و هماهنگی و همکاری بین مجموعه منابع طبیعی و همراهی مردم امیدواریم شاهد هیچ آتش سوزی در این عرصه ها نباشیم.

حجت مرادی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس نیز هدف از برگزاری این رزمایش را آمادگی هرچه بیشتر نیروهای عملیاتی و شناسایی نقاط ضعف و قوت دستگاه ها و نیز آمادگی اعضا ستاد مدیریت بحران در مواقع ضروری عنوان کرد و گفت: شرایط اطفای حریق در جنگل‌ها و مراتع به گونه ای است که اگر در مراحل اولیه اطفا نشود باعث سرایت آتش به مراتع دیگر و حتی مناطق مسکونی شده که این موضوع خسارت های زیاد و جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.

مرادی در ادامه با اشاره به شروع فصل گرما و احتمال وقوع حریق از مردم و طبیعت دوستان شهرستان خواست نسبت به پیشگیری از وقوع حریق در مراتع و جنگل‌ها حساسیت نشان داده و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک بویژه حریق در این عرصه ها مراتب را به شماره رایگان ۱۳۹ و یا ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند.

غلامرضا غلامی مدیر کل دفتر مدیریت بحران استانداری فارس هم با حضور در این مراسم با بیان اینکه اساسی ترین رسالت منابع طبیعی حفاظت از این عرصه هاست گفت: از ویژگی‌های منحصر به فرد دستگاه منابع طبیعی در بین سایر ادارات استان داشتن صلاحیت حقوقی و قضایی ماموران یگان حفاظت این مجموعه است که بر اساس ماده ۵۴ قانون حفاظت و بهره برداری ماموران منابع طبیعی در ردیف ضابط خاص دادگستری محسوب شده و هر گونه تخریب و تصرف در اراضی ملی و منابع طبیعی اتفاق بیفتد می‌توانند با نظر دادستان آن را متوقف و نسبت به تشکیل پرونده و معرفی فرد خاطی اقدام نمایند.

لازم به ذکر است این رزمایش با حضور مردم و مسئولان در بخش کامفیروز جنوبی شهرستان مرودشت و با هدف پیشگیری از وقوع حریق در اراضی جنگلی و مرتعی انجام گرفت.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها