رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد:

مراکز سلامت فارس برای خدمت رسانی به مردم و مسافران نوروزی آماده هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از آمادگی شبانه روزی مراکز ارائه دهنده خدمات سلامت به مردم استان و مسافران نوروزی، در ایام تعطیلات نوروزی خبر داد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر مراکز سلامت فارس برای خدمت رسانی به مردم و مسافران نوروزی آماده هستند

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر «سید وحید حسینی» با اشاره به موقعیت استان فارس به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور گفت: با توجه به این اهمیت طی هفته های اخیر با برگزاری نشست های برنامه ریزی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در سراسر استان، تلاش شده تا زیرساخت مناسبی برای ارائه خدمت در حوزه های مختلف سلامت استان فراهم شود.

او هدف نهایی از این برنامه ریزی ها را پیشگیری از هر گونه وقفه و اختلال در فرآیندهای خدمت رسانی در بخش های مهم ارائه خدمت به مردم و مسافران عنوان کرد که با مشارکت تمامی واحدهای زیرمجموعه دانشگاه دنبال شده است.

به گفته مسوول ارشد حوزه سلامت فارس، با برنامه ریزی های انجام شده، نحوه فعالیت 33 شبکه و منطقه بهداشت و درمان، 70بیمارستان خصوصی، خیریه و دولتی با هشت هزار و 190 تخت فعال، بیش از یکصد درمانگاه خصوصی و دولتی در ایام نوروز، مشخص شده و تلاش برای این بوده که مردم و مسافران نوروزی، در ایام نوروز 1403، خدمات سلامت را به بهترین شکل دریافت کنند.

دکتر حسینی ارایه خدمات دیالیز در 71 مرکز دولتی و خصوصی در سطح استان فارس به صورت نوبت کاری و در روزهای مختلف تعطیلات نوروزی، فعالیت بیش از یکصد مرکز تصویربرداری بیمارستانی و رادیولوژی خصوصی و دولتی و 150داروخانه شبانه روزی را دیگر بخش خدمات سلامت نوروزی عنوان کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه به فعالیت شبانه روزی تیم‌های سلامت محیط دانشگاه به عنوان یکی از محورهای مهم خدمات ویژه نوروز اشاره کرد که با حضور 140 بازرس بهداشت محیط به طور میانگین در روز، در قالب 78 تیم ثابت و سیار آغاز شده و تا پایان تعطیلات نوروزی نیز ادامه دارد.

دکتر سید وحید حسینی در ادامه از فعالیت 25 مرکز دندانپزشکی شبانه روزی در شیراز و همچنین ارایه خدمات آزمایشگاهی در 336 مرکز خصوصی و دولتی در سطح استان به صورت نوبت کاری و در روزهای مختلف تعطیلات نوروزی خبر داد.

او خدمت رسانی و آماده باش ناوگان اورژانس فارس در قالب 238پایگاه اورژانس زمینی، 27 ایستگاه سلامت و پنج پایگاه اورژانس هوایی برای ارائه خدمات به مردم و مسافران نوروزی را دیگر بخش خدمات مجموعه بزرگ علوم پزشکی شیراز در نوروز سال 1403 معرفی کرد.

دکتر حسینی همچنین از ارایه خدماتی در حوزه های پزشکی، مامایی و آزمایشگاهی در 301 مرکز خدمات جامع سلامت استان و 41 مرکز ایمن سازی خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: با هدف تسهیل اطلاع رسانی عمومی پیرامون خدمات سلامت نوروز در مجموعه علوم پزشکی شیراز، یک پایگاه مجازی نیز به نشانی اینترنتی https://nowrooz.sums.ac.ir/ در سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه اندازی شده که ضمن داده های آموزش سلامت در نوروز، مردم استان و مسافران نوروزی می توانند اطلاعات مربوط به مراکز ارائه دهنده خدمات سلامت نوروزی را به صورت جامع و با جزئیات مربوط به زمان و نشانی مراکز، دریافت کنند.

دکتر حسینی اضافه کرد: سامانه ملی پاسخگویی به شکایات وزارت بهداشت با شماره تلفن 190، سامانه تلفنی شبانه روزی 1819 برای پیگیری مسائل درمانی مردم و مسافران نوروزی در ایام تعطیلات و سامانه اورژانس نیز با شماره تلفن 115، در ایام نوروز با هدف پاسخگویی به مسایل حوزه های یاد شده فعال است.

مسوول ارشد حوزه سلامت فارس با آرزوی سالی سرشار از سلامتی برای همه مردم ایران؛ رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در سفرهای نوروزی، پیشگیری از بروز مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در هنگام استفاده از وسایل گرمایشی، پرهیز از مصرف قارچ‌های سمی در طبیعت و توجه به سلامت خود و اعضای خانواده در ایام تعطیلات را از جمله مهم‌ترین مواردی دانست که موجب کاهش بروز مشکلات در این ایام می‌شود.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها