اقدامات زیر بنایی بنیاد مسکن جهت توسعه و محرومیت زدایی در شهرستان آباده

مدیر بنیاد مسکن شهرستان آباده گزارشی از اقدامات زیر بنایی در این شهرستان در راستای توسعه و محرومیت زدایی ارائه داد و بیان داشت: بهسازی معابر روستاها ،اجرای طرح های هادی ، حفظ حریم روستاها و بازنگری برخی از طرح ها ، اعطای اسناد مالکیت و پیشبرد طرح های نهضت ملی مسکن بخشی از فعالیت های بنیاد مسکن در این شهرستان است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر اقدامات زیر بنایی  بنیاد مسکن جهت توسعه و محرومیت زدایی در شهرستان آباده

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، حمید رضا عابدی ، اجرای طرح های زیر بنایی در شهرستان آباده را زمینه ساز توسعه دوچندان این شهرستان دانست و اضافه کرد: اعطای تسهیلات قرض الحسنه وتعمیرات حوادثی روستایی از جمله عملکردهای بنیاد مسکن دراین شهرستان است ، تسهیلات قرض الحسنه روستایی کمک هزینه ای جهت ساخت حمام و سرویس بهداشتی برای روستائیان وهمچنین برای روستائیانی که تسهیلات نوسازی استفاده نموده ونتوانسته اند منزل مسکونی خود را تکمیل نمایند ، بنیاد مسکن در این زمینه در سالی که گذشت با انعقاد 181 قرار داد 250 فقره تسهیلات پرداخت کرده است.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان آباده از پیگیری صدور اسناد مالکیت شهری به تعداد 30 سند و پیگیری صدوراسناد مالکیت روستایی به تعداد 100 برگ سند تک برگ خبر داد و صدور اسناد مالکیت با مشارکت ثبت اسناد و املاک را یکی از کارکردهای اصلی بنیاد مسکن در این شهرستان دانست. در این زمینه 270 پرونده به اداره ثبت اسناد و املاک ارسال شده و 70 قطعه از اراضی نیز تعیین تکلیف شده است.

عابدی در ادامه گزارشی از بهسازی مسکن روستایی در این شهرستان ارائه داد و یادآور شد: بنیاد مسکن برای بازنگری طرح هادی روستاهای یعقوب آباد، دهدق، بیدک اقدام نموده است. اجرای عملیات آسفالت در روستاهای حشمتیه ،خسروشیرین ،محمد آباد؛ علی آباد، امیرآباد ، ده بالا و دهدق از محل قیر رایگان با مشارکت دهیاری ها به میزان 45 هزار مترمربع از دیگر کارکردهای بنیاد مسکن است.

مدیر بنیاد مسکن شهرستان آباده جمع اعتبارات هزینه شده در بخش بهسازی مسکن روستایی را 17 میلیارد و 800 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: این عملیات در روستاهای علی اباد ، خسرو شیرین ، فتح آباد و برخی دیگر از روستاها با موفقیت انجام شده است.

به گفته این مسوول ، اجرای طرح های تامین مسکن شهری و پیشبرد طرح های نهضت ملی مسکن نیز با اولویت دراین شهرستان دنبال شده است ، در اجرای ماده2قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و ماده1و7آیین نامه اجرایی آن و قانون برنامه توسعه ششم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی ، این بنیاد با پیگیری های انجام شده نسبت به تحویل تعداد 269قطعه زمین از اداره راه و شهرسازی شهرستان جهت اجرای طرح نهضت ملی مسکن در قالب 614واحد اقدام نموده است. دراین مدت برای تحویل زمین به متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن درشهرستان نیز اقدامات موثری انجام شده است ، در شهر آباده؛ 1152واحد در شهر صغاد 319قطعه ویلایی ، در شهر بهمن ، 78قطعه زمین ویلایی به متقاضیان واگذار گردیده است. در شهرایزد خواست نیز تعداد 87واحد ویلایی به متقاضیان واگذار شد.

عابدی در ادامه گزارشی از اعطای پروانه های ساخت در این شهرستان ارائه داد و گفت: به تعداد130 استعلام پروانه ساخت در سال1402 که ازطریق دهیاری روستاهای تابعه شهرستان از بنیادمسکن بعمل آمده پاسخ داده شده و پروانه ساخت توسط دهیاری ها و بخشداری های تابعه صادر گردیده است.

به گفته مدیر بنیاد مسکن شهرستان آباده ، ازابتدای سال84 تاکنون جمعا برای ساخت بالغ بر5 هزار و 205واحد مسکونی درسطح روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفردر شهرستان باهمکاری بانکهای عامل تسهیلات پرداخت شده است.

پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای نوسازی وبهسازی مسکن روستایی در شهرستان آباده با اولویت دنیال شده است ، تعداد270واحد مسکونی با اعتبار 400میلیارد ریال درسطح شهرستان با بهره گیری از این تسهیلات در حال احداث می باشد.

::

مطالب مرتبط

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها