معاون وزیر صمت از پروژه های توسعه ای شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بازدید کرد؛

پیشرانی شرکت سنگ آهن مرکزی در حوزه هوشمندسازی

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از بهره برداری یکی از معادن به صورت هوشمند خبر داد و گفت: در حوزه هوشمندسازی نقشه راه تحولی را تعریف کرده و به دنبال اقدامات زیرساختی آن هستیم.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر پیشرانی شرکت سنگ آهن مرکزی در حوزه هوشمندسازی

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، سید محمد موسوی، معاون وزیر صمت با حضور در شهرستان بافق از پروژه های توسعه ای شرکت سنگ آهن مرکزی ایران نظیر پست برق، دو نیروگاه ۲۵ مگاواتی، کارخانه پرعیارسازی، کارخانه آهن اسفنجی و ... بازدید کرد. در این بازدید ابوالقاسم دهقان، فرماندار شهرستان بافق، مجتبی حمیدیان، مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران و جمعی از مدیران و معاونان صنعتی و معدنی معاون وزیر را همراهی می کردند.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در حین بازدید از پست برق و نیروگاههای ۲۵ مگاواتی گفت: همزمان با ساخت کارخانه گندله سازی اجرای پست برق ۱۵۰ مگاواتی نیز در دستور کار مدیران قرار گرفت اما به دلیل برخی مشکلات این پروژه اجرا نشد و کارخانه گندله سازی پس از افتتاح مشکل قطعی برق داشت به همین دلیل اجرای این پروژه زیرساختی در دستور کار قرار گرفت و بعد از آن نیز برای اجرای دو نیروگاه ۲۵ مگاواتی و یک نیروگاه خورشیدی برنامه ریزی شد که هم اکنون یکی از نیروگاهها وارد مدار شده و نیروگاه دوم نیز تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به اجرای ۴۰ پروژه توسعه ای در شرکت اظهار کرد: در حوزه هوشمندسازی نیز نقشه راه تحولی را تعریف کردیم و اقدامات زیرساختی و استراتژیک آن را دنبال می کنیم و امیدواریم در این حوزه به صورت پایلوت یکی از معادن را به بهره برداری برسانیم.

حمیدیان تاکید کرد: برنامه ریزی ما این است که بتوانیم در افق چند ساله ۲۰ درصد درآمد شرکت سنگ آهن مرکزی ایران را از حوزه دانش بنیان تامین کنیم .

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در حین بازدید از کارخانه آهن اسفنجی نیز توضیح داد: در تلاش هستیم که قبل از پایان دولت سیزدهم کارخانه آهن اسفنجی ۱.۷ میلیون تنی را به بهره برداری برسانیم.

وی با تاکید بر اینکه کارخانه آهن اسفنجی فروش شرکت را به دو برابر افزایش می دهد افزود: همزمان با اجرای پروژه بخش های زیرساختی آن نیز دنبال شده است و خوشبختانه مشکل خاصی وجود ندارد.

وی به تامین بخشی از تجهیزات کارخانه از خارج از کشور اشاره و بیان کرد: به زودی خرید تجهیزات خارجی که پروژه ای زمانبر است نیز انجام می شود.

حمیدیان با اشاره به اینکه در تلاش هستیم پروژه زودتر از موعد مقرر افتتاح شود گفت: پروژه ۳۶ ماهه تعریف شده است اما امیدواریم بتوانیم این پروژه را ۲۸ ماهه تحویل مردم دهیم.

شرکت سنگ آهن مرکزی پیشران معادن است

سید محمد موسوی، معاون صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز پس از بازدید از پروژه های شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در جمع خبرنگاران گفت: این حرکت عظیمی که در این مجموعه ایجاد شده حرکتی توسعه ای و جهادی است و به گفته مقام معظم رهبری روحیه جهادی و انقلابی موجب تحول می شود.

وی به مشارکت جوان ها و بخش خصوصی اشاره و بیان کرد: خوشبختانه مدیران جوانی در این مجموعه فعالیت می کنند و مشارکت بخش خصوصی نیز موجب رونق پروژه ها شده است.

موسوی افزود: اتفاق مهمی که در این مجموعه رقم خورده این است که از امروز برای آینده برنامه ریزی شده و کارها در حال انجام است و چه بسا بسیاری از اقداماتی که انجام می شود در آینده اهمیتش مشخص خواهد شد.

وی به اقدامات شرکت سنگ آهن مرکزی ایران در حوزه نوآوری و فناوری اشاره و تصریح کرد: قراردادهایی که با دانشگاهها به امضا رسیده و پروژه های عظیمی که در حوزه هوشمندسازی آغاز شده از جمله اقدامات بزرگ این شرکت است.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه در حوزه هوشمندسازی باید تلاش بیشتری کنیم خاطرنشان کرد: شرکت سنگ آهن مرکزی ایران از گذشته پیشران معادن بوده است و خوشبختانه در حوزه هوشمندسازی نیز پیشران و پیشتاز است.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها