مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران خبر داد:

اجرای موفق بهره گیری از نرمه گندله خام در کارخانه گندله سازی سه چاهون

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران با اعلام این خبر گفت: دراجرای پروژه استفاده از نرمه گندله خام در مدار تولید کارخانه گندله سازی ، نرمه گندله خام در تمامی کارخانه های گندله سازی به روش کوره دوار (Alis chalmers) تولید می شود.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر اجرای موفق بهره گیری از نرمه گندله خام در کارخانه گندله سازی سه چاهون

به گزارش پایگاه خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، مجتبی حمیدیان، مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران با اعلام این خبر گفت: نرمه گندله خام در تمامی کارخانه های گندله سازی به روش کوره دوار (Alis chalmers) تولید می شود.

وی روز گذشته در بازدید از پروژه با بیان اینکه در برخی از کارخانه ها در زمان طراحی و نصب ، شرایطی را برای خردایش توسط بالمیل و رطوبت گیری توسط فیلتر پرس در نظر می گیرند افزود: در کارخانه گندله سازی سه چاهون این محصول جانبی برای استفاده در کارخانه آگلومراسیون جهت افزایش عیار و راندمان کارخانه در نظر گرفته شد اما به دلیل عدم تولید کارخانه آگلومراسیون این محصول بلا استفاده باقی ماند و موجب به وجود آمدن مسائل زیست محیطی و مشکلاتی مانند نبود فضای کافی برای دپوسازی شد.

حمیدیان با اشاره به طرح بازگرداندن ذخیره ۲۵۰ هزار تنی نرمه گندله خام به خط تولید اظهار کرد: اجرای این طرح موجب بهبود میزان کنسانتره مصرفی نسبت به گندله تولیدی، افزایش خوراک کنسانتره و در نتیجه افزایش میزان ذخایر و عمر معدن می شود.

وی با بیان اینکه استفاده مستمر از نرمه گندله خام در خط تولید که حدود ۵ درصد خوراک است از جمله مزایای تولیدی است تصریح کرد: جلوگیری از خام فروشی و افزایش ارزش افزوده محصول تولیدی نیز از مزایای اقتصادی اجرای این طرح به شمار می رود.

حمیدیان بهبود نسبی کیفیت گندله تولیدی را از دیگر مزایای اجرای این طرح خواند و گفت: بهبود مسائل محیط زیستی به علت عدم انباشت مواد ریز دانه نیز از مزایای زیست محیطی اجرای طرح بهره گیری از نرمه گندله خام است.

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران با تقدیر از تلاش همکاران واحد تولید برای اجرای موفقیت آمیز این طرح گفت:امیدواریم با اجرای هر یک از این پروژه ها بتوانیم گام مهمی در راستای شعار و برنامه سال ۱۴۰۲ که همان رشد تولید است برداریم.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر