خاک و هوای منطقه ویژه اقتصادی لامرد نمونه‌برداری و پایش می شود

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد از پایش سالانه و دوره‌ای و نمونه‌برداری از خاک و هوای منطقه ویژه اقتصادی لامرد در راستای حفاظت از محیط زیست خبر داد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر خاک و هوای منطقه ویژه اقتصادی لامرد نمونه‌برداری و پایش می شود

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، حمزه برومندفر امروز، ۱۷ آبان گفت: یکی از اقدامات محیط زیست در حفاظت از محیط زیست در این منطقه پایش سالانه و دوره‌ای و نمونه‌برداری از خاک و هوای منطقه ویژه اقتصادی لامرد با حضور مسئول ایمنی منطقه ویژه ایمیدرو و نماینده آزمایشگاه معتبر است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد با بیان اینکه این برنامه به‌منظور جلوگیری از بروز آلودگی هوا، خاک و اطمینان از سلامت آب‌های زیر زمینی صورت گرفت، افزود: در این پایش از ۱۶ نقطه منطقه خاک و آب و ۸ نقطه هوایی منطقه نمونه‌گیری هوا انجام شد و با اندازه‌گیری موارد استاندارد تذکرات لازم به شرکت‌ها و صنایع موجود در این منطقه داده شد.

برومندفر اظهار کرد: پایش صنایع به لحاظ بررسی وضعیت زیست‌ محیطی واحدها و جلوگیری از ایجاد آلودگی احتمالی آن‌ها حائز اهمیت بوده و به همین جهت مسئولان محیط زیست مکلف شده‌اند بیش از پیش نسبت به نظارت بر فعالیت واحدها و کنترل آلایندگی آن‌ها اقدام و دقت بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به واحدهایی که اخیراً مورد پایش قرار گرفته‌اند، افزود: در این پایش‌ها تصفیه‌خانه فاضلاب‌ها، وضعیت آلایندگی هوا به لحاظ کارکرد صحیح و کامل بودن بررسی شد و تذکرات لازم در خصوص راهبری تصفیه‎‌خانه‌ها به منظور مطابقت پساب خروجی و اندازه آلایندگی با استانداردهای زیست‏ محیطی و مدیریت پسماندهای تولیدی به صاحبان و مدیران واحدها داده شد.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان لامرد با اشاره به ضرورت صیانت از محیط زیست و با تأکید بر اهمیت پیشگیری و کنترل آلودگی منابع زیستی گفت: صنایع موظف هستند ضوابط زیست‎ محیطی را رعایت و از آلوده ساختن محیط زیست خودداری کنند، در غیر این صورت برابر قوانین و مقررات با هرگونه تخریب و آلودگی محیط زیست برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.

وی اضافه کرد: حل مسائل زیست محیطی تنها به موارد درون‌سازمانی خلاصه نمی‌شود، بلکه هدف اصلی تضمین سلامت و محیط سالم برای کل جامعه است. عدم برخورداری از برنامه مناسب برای کنترل آلودگی هوا، آب یا آلاینده‌های دیگر در یک کارخانه، می‌تواند تاثیر مخربی روی محیط زیست یک منطقه داشته باشد.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر