امام جمعه لامرد در جمع طلاب لامردی مقیم قم مطرح کرد:

با ورود صنایع به شهرستان، فرهنگ ما به شدت مورد آسیب قرار گرفته است

حجت الاسلام آزاد امام جمعه لامرد گفت: در مسائل اجتماعی و فرهنگی شاهد اتفاقاتی هستیم که زیبنده این شهر نیست و با آمدن صنایع به شهرستان لامرد، فرهنگ ما به شدت مورد آسیب قرار گرفته که این دغدغه ماست.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر با ورود صنایع به شهرستان، فرهنگ ما به شدت مورد آسیب قرار گرفته است

به گزارش گروه خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، حجت الاسلام محمد جواد آزاد امام جمعه لامرد در جمع طلاب و فضلای لامردی مقیم قم که در مدرسه علمیه الاطهار قم برگزار گردید، اظهار داشت: منطقه لامرد دارای ظرفیت های گوناگونی منجمله دارا بودن انسان های فرهیخته و بزرگی است که باید از این ظرفیت ها به نحو شایسته استفاده شود.

وی گفت: سطح سه امامت در مدارس علمیه شهرهای لار و لامرد راه اندازی شده که این مدارس نیازمند تقویت و حمایت های بیش از پیش است و با برنامه ریزی خوب و به روزمی توان کارها را به پیش برد.

امام جمعه لامرد افزود: مدارس آموزش و پرورش هدف، شناسایی شده و در حال برنامه ریزی هستیم تا بتوانیم برای جذب حوزه، پذیرش مناسبی از میان دانش آموزان مستعد در این علم دینی داشته باشیم.

امام جمعه لامرد تصریح کرد: باید به مسئله تبلیغ اهمیت داد و امروز در منطقه نیازمند تقویت و حمایت تبلیغ هستیم و علما، فضلا و روحانیون قم می توانند در این مهم کمک های خوبی داشته باشند.

سخنران این مراسم اظهار داشت: پیگیری مسکن طلاب، تقویت قرض الحسنه طلاب، رسیدگی به معیشت طلاب و ... از برنامه های ماست تا بتوانیم قدمی برای طلاب و فضلا برداریم.

وی ابراز داشت: امروز در مسائل اجتماعی و فرهنگی شاهد اتفاقاتی هستیم که مناسب این شهر نیست و با آمدن صنایع به شهرستان لامرد، فرهنگ ما به شدت مورد آسیب قرار گرفته است.

امام جمعه لامرد خاطرنشان کرد: موضع ما در مسئله انتخابات، تبیین شاخصه های انتخاباتی مدنظر رهبر معظم انقلاب است و جایگاه امامت جمعه را خرج اشخاص نکرده و با صداقت با مردم پیش خواهیم رفت.

در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین حبیب کاظمی از اساتید اخلاق به ایراد سخن پرداخت و گفت: صلوات، دعا نوعی مناجات است که باید ذکر همیشگی ما باشد و زیاد صلوات بفرستیم.

وی اظهار داشت: اگر می خواهیم در مسیر مناسب قرار بگیریم، زیاد صلوات بفرستیم و با انجام این عمل، توجه نبی مکرم اسلام (ص) به ما جلب خواهد شد و مسیر خود را پیدا خواهیم کرد.

مدیر و متولی مدرسه علمیه الاطهار ابراز داشت: ما نباید فقط به فکر کمیت صلوات باشیم؛ بلکه کیفیت بسیار مهم است و باید با توجه، صلوات فرستاد تا بتوان از اثرات آن بهره برد.

این استاد اخلاق به نحوه زیارت معصومین (ع) اشاره کرد و ابراز داشت: ما در زیارت معصومین باید به امام معصوم (ع) معرفت داشته و خیلی راحت با امام صحبت کنیم.

وی به روایتی از پیشوای ششم شیعیان اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: امام صادق علیه السلام فرمودند: «القلبُ حَرَمُ اللّه ِفلا تُسْکِنْ حَرَمَ اللّه ِ غَیرَ اللّه ِ / دل حرم خداست، پس، جز خدا را در حرم خدا مَنِشان!».

این استاد اخلاق در پایان به روایتی از امام حسن عسکری علیه السلام اشاره کرد و گفت: حضرت فرمودند: «الدُّنیا سوقٌ رَبِحَ فیها قَومٌ و خَسِرَ آخَرُونَ / دنیا بازار است که گروهی در آن سود برده و گروهی دیگر زیان کرده اند».

حجت الاسلام ابوالحسنی، نماینده طلاب و فضلای لار و لامرد نیز به ایراد سخن پرداخت و گفت: یکی از کارهایی که از سوی مجمع نمایندگان طلاب و فضلا صورت می پذیرد، برگزاری جلسات رونمایی از کتب جدید التدوین فضلا و روحانیون است که می توان از این ظرفیت استفاده کرد.

نماینده طلاب و فضلای لار و لامرد با تأکید بر اینکه استفاده از ظرفیت روحانیون بومی برای مناصب گوناگون ضروری است، ابراز داشت: بحمدالله مبلغان خوبی از قم به شهرستان اعزام می شوند و مشکلات اعزام فضلا حل شده که از ائمه جمعه منطقه می خواهیم مکانی را برای اسکان مبلغان تهیه نمایند.

در این جلسه صمیمی، نماینده اساتید، پژوهشگران و مبلغان لامردی حوزه علمیه قم به ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود پرداختند.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر