مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس:

نقش آفرینی بانک ها در روان سازی اعطای تسهیلات و شتاب بخشی به نهضت ملی مسکن

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در جلسه مشترک بنیاد مسکن و بانک صادرات بر لزوم تسهیلگری بانک ها برای پیشبرد طرح های نهضت ملی مسکن تاکید کرد و گفت: بانک ها نقش اساسی در روان سازی اعطای تسهیلات و شتاب بخشی به نهضت ملی مسکن دارند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر نقش آفرینی بانک ها در روان سازی اعطای تسهیلات و شتاب بخشی به نهضت ملی مسکن

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، سید علیرضا حمیدی در این نشست که با حضور محمد رسول پروری معاون مسکن شهری ، مدیر امور شعب بانک صادرات ، رئیس اعتبارات بانک صادرات تشکیل شد ، در راستای جذب تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس سخنانی ایراد کرد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس با اشاره به اینکه نهضت ملی مسکن قرار است در آن با ساخت ۴ میلیون مسکن، بخشی از مشکل مسکن مردم حل شود گفت: این طرح نباید به مانع کم‌کاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات برخورد کند و سرعت روند آن کند شود ، طبق قانون «جهش تولید مسکن» بانک‌ها موظف‌ هستند ۲۰ درصد تسهیلات پرداختی کل نظام بانکی را به بخش مسکن اختصاص دهند، به طوری که این میزان در سال اول اجرای قانون کمتر از ۳۶۰ هزار میلیارد تومان نباشد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با تقدیر از همکاری و تعامل بانک ها دراستان فارس اضافه کرد: رشد سرسام آور قیمت مسکن در چند سال اخیر باعث شده که خرید این کالای بادوام برای بسیاری از دهک‌ها به آرزو تبدیل شود از این رو امید است با به ثمر نشستن طرح های نهضت ملی مسکن بار بزرگی از دوش اقشار مختلف مردم در زمینه تامین مسکن برداشته شود.

وی به زمان انتظار برای خانه دار شدن برخی اقشار اشاره کرد و گفت: رشد قیمت مسکن و زمین باعث شده تا اگر سه دهک اول جامعه بخواهند اقدام به خریداری مسکن با این درآمدها و نرخ تورم کنند باید سالهای زیادی صبر کنند تا صاحب مسکن شوند ، نهضت ملی مسکن این امیدواری را در جامعه بوجود آورد که با اعطای تسهیلات بانکی و تامین زمین از سوی دولت بسیاری از اقشار جامعه صاحب مسکن شوند.

حمیدی اضافه کرد: تعامل و هم افزایی بانک‌ها در طرح نهضت ملی مسکن و همکاری مناسب برای پیشبرد طرح و تامین مسکن با سود مناسب و متعارف به مردم راهگشای مشکلات تامین منابع درآمدی این طرح است.

مدیر امور شعب بانک صادرات هم در این نشست با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن استفاده از ظرفیت های قانونی و حفظ منابع بانک بر اساس وظایف قانونی را راهگشای پیشبرد طرح های تامین مسکن دانست.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر