خبر خوش وزیر بهداشت در خصوص بیمه شدن خدمات روانشناسی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات روانشناسی خبر داد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر خبر خوش وزیر بهداشت در خصوص بیمه شدن خدمات روانشناسی

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر بهرام عین اللهی، با بیان این مطلب در سالن همایش های سازمان صدا و سیما، گفت: بسیاری از افراد که نیاز به خدمات روانشناسی دارند به دلیل هزینه های این خدمات از مراجعه به روانشناسان خودداری می کنند که خوشبختانه با تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات یاد شده شاهد تسهیل در این امر خواهیم بود.

وی با قدردانی از تلاش های مدیران سازمان بیمه سلامت، افزود: رئیس جمهور محترم دیروز در هیات دولت از برنامه های بیمه سلامت تشکر کردند و مراتب قدردانی ایشان را به شما اعلام می کنم.

وزیر بهداشت بیان کرد: هماهنگی بین قوا به ویژه تلاش مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان برای تصویب قانون و تخصیص اعتبارات در جهت پوشش گسترده تر بیمه ها بسیار موثر بوده است.

دکتر عین اللهی اظهار داشت: ایران امروز ‎در تمام شاخص های سلامت کشور در جایگاه نخست منطقه قرار دارد و این مساله مورد اذعان سازمان بهداشت جهانی است.

وزیر بهداشت ابراز داشت: وجود ۱۸ هزار خانه بهداشت در کشور با خدمات گسترده ای که ارائه می دهند ضرورت بهداشت محور بودن بیمه ها را نشان می دهد. متاسفانه امروز بیمه ها بیشتر درمان محور هستند که باید از این قالب قدیمی خارج شوند.

وی با اشاره به این که گام هایی در جهت تقویت حوزه پیشگیری در بیمه ها برداشته شده که البته هنوز کافی نیست، بیان داشت: مقام معظم رهبری پیشگیری را بر درمان مقدم می شمارند و در آخرین دیدار خادمان سلامت با ایشان بر این مساله تاکید داشتند.

دکتر عین اللهی اضافه کرد: خوشبختانه توسعه کمی و کیفی خدمات سلامت را در دولت مردمی شاهدیم که هدف اصلی آن، پاسخگویی به نیاز جامعه و تحقق عدالت در سلامت است.

وی با قدردانی از گروه های دانشگاهی و استادان علوم پزشکی برای ارائه خدمت به مردم، اظهار داشت: خوشبختانه امروزه دارای پیشرفته ترین مراکز درمانی و خدمات سلامت در کشوریم که از جمله آن ها می توان به مراکز قلب اشاره کرد که با مراکز پیشرفته جهان برابری می کنند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: ما به دنبال پیشرفت سلامت در نظام نوین تمدن اسلامی هستیم؛ زیرا رهبر معظم انقلاب فرمودند حرکت ما به سمت نظام نوین تمدن اسلامی است و از آنجایی که سلامت در این نظام نوین نقش اساسی دارد ، باید خود را برای رسیدن به قله ها آماده کنیم.

دکتر عین اللهی گفت: افزایش پوشش بیمه از اقدامات بسیار خوب این دولت بوده و باید به جایی برسیم که هیچ دارو و خدمتی خارج از پوشش بیمه انجام نشود.

وی افزود: افزایش کیفیت خدمات نیز بسیار مهم است که باید همگام با توسعه پوشش بیمه در کشور، رشد پیدا کند. مردم به حق انتظار دارند که بهترین درمان ها و داروها را تحت پوشش بیمه ها دریافت کنند.

وزیر بهداشت بر پرداخت به موقع مطالبات توسط بیمه ها تاکید کرد و گفت: البته در شیراز به من گزارش شد که عقب افتادگی پرداخت ها به استادان دانشگاه از ۱۹ ماه به ۴ ماه رسیده که قابل تقدیر است و باید در همه حوزه ها شاهد پرداخت بهنگام مطالبات باشیم.

دکتر عین اللهی ادامه داد: استفاده از خدمات الکترونیک از ضروریات است که هم از نظر مالی صرفه جویی به همراه دارد و هم از نظر برنامه ریزی کارها را تسهیل می کند.

وی بیان کرد: باید از نظر آمایشی اطلاعات حوزه سلامت در تمام نقاط کشور به روز باشد تا بتوان بهتر برنامه ریزی کرد و ان شاالله شاهد الکترونیکی شدن همه خدمات در حوزه سلامت خواهیم بود.

وزیر بهداشت تصریح کرد: در شروع دولت این خدمات در نسخه الکترونیک ۱۰ درصد بود که اکنون به بالای ۹۰ درصد رسیده است.

وی افزود: بیمه ها باید برنامه سلامت خانواده را که هم اکنون در ۹۳ شهر در حال اجراست به طور کامل پشتیبانی کنند تا در تمام کشور اجرایی شود.

وزیر بهداشت با بیان این که برنامه تحولی ما در دولت، عدالت و تعالی نظام سلامت است، خاطرنشان کرد: در این دولت تاکنون ۱۰۶ مرکز درمانی توسعه و تجهیز شده، تخت های picu به دو برابر افزایش یافته، ۱۵ هزار تخت بیمارستانی به بهره برداری شده که تا پایان سال ۷ هزار تخت دیگر نیز افتتاح می شود، ۲ هزار پروژه بهداشتی افتتاح و ۲۶۵ دستگاه پیشرفته پزشکی با اولویت مناطق محروم توزیع شده است.

وی با اشاره به این که در اجرای قانون جوانی جمعیت ۴۷ مرکز درمان ناباروری ایجاد شده است، گفت: ۱۲ میلیون نفر در ۵ دهک اول جامعه به صورت رایگان بیمه شده اند.

وزیر بهداشت گفت: طرح اصلی کشور امسال "سلامت خانواده" است که پزشکی خانواده از اجزای این طرح است.

دکتر عین اللهی افزود: در این طرح برای هر ایرانی با کد ملی باید یک پرونده سلامت ایجاد می شود و اگر بیمارانی از طریق این برنامه مراجعه کنند و بستری شوند هزینه های آنان را تا ۹۵ درصد و در مناطق محروم تا ۱۰۰ درصد تحت پوشش قرار می دهیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: با ایجاد صندوق حمایت از بیماری های صعب العلاج، مشکل این بیماران مرتفع شد و طی دو سال ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار به آن اختصاص یافت.

دکتر عین اللهی از بیمه رایگان کودکان زیر ۷ سال در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اگر کودکان درست درمان نشوند در آینده مشکلات عدیده ای خواهند داشت. لذا توجه ویژه به کودکان بسیاز مهم است.

وزیر بهداشت گفت: همچنین سه خدمت درمان طب ایرانی در دستور کار شورای عالی بیمه است که امیدواریم هر چه زودتر تصویب شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وضعیت بغرنج مسلمانان در فلسطین گفت: فجایع رخ داده در این روزها در فلسطین و غزه غم بزرگی است که بر سینه جامعه پزشکی کشور سنگینی می کند و این فجایع مخالف تمام معاهدات و کنوانسیون های بین المللی است.

وی با بیان این که بمباران وحشیانه بیمارستان توسط صهیونیست‌ها در تاریخ بی سابقه است، یادآور شد: من هفته گذشته در اجلاس سازمان بهداشت جهانی در مصر گفتم اگر سازمان های بین المللی واقعا مدافع حقوق بشر و سلامت جامعه جهانی هستند، امروز روز امتحان است و باید تعهد خود را نشان دهند؛ ولی متاسفانه تا امروز هیچ اثری از تلاش این سازمان ها ندیده ایم.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها