معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست:

امیدبخش بودن دستاوردهای وزارت بهداشت در دولت مردمی

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در غرفه وزارت بهداشت در نمایشگاه «روایت خدمت» حضور یافت و از دستاوردهای این وزارتخانه در دولت مردمی بازدید کرد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر امیدبخش بودن دستاوردهای وزارت بهداشت در دولت مردمی

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، علی سلاجقه در گفتگو با خبرنگار وبدا، با بیان اینکه دستاوردهای و پیشرفت های وزارت بهداشت در دولت مردمی امیدبخش است، اظهار داشت: خوشبختانه در نظام سلامت به خوبی از ظرفیت دانش بنیان ها استفاده شده که به خودکفایی کشور در این حوزه و کاهش وابستگی به خارج از کشور کمک می کند.

وی با اشاره به طبابت پزشکان هندی، بنگلادشی و پاکستانی در دوران قبل از انقلاب، گفت: در حال حاضر علاوه بر بی نیازی اعزام بیماران برای درمان به خارج از کشور و تربیت متخصص و فوق تخصص در رشته های مختلف، شاهد تولید گسترده دارو و تجهیزات پزشکی و ورود این کالا به سایر کشورها هستیم که مایه مسرت و امید است.

معاون رییس جمهور تصریح کرد: اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست پیش درآمدی برای حاکم شدن سلامت در جامعه است و محیط زیست سالم می تواند به سلامت جامعه کمک کند. وقتی شاخص های زیست محیطی در کشور ارتقا یابد، در جهت سلامت و کاهش آلودگی هم حرکت کرده ایم.

سلاجقه با اشاره به تعامل مناسب سازمان حفاظت محیط زیست با وزارت بهداشت، یادآور شد: وزارت بهداشت در دولت مردمی با اقداماتی نظیر تقویت شبکه بهداشتی و تقویت پوشش بیمه همگانی سلامت، چتر حمایتی را کامل کرد و در موضوع جوانی جمعیت، درمان ناباروری و تشویق به فرزندآوری نیز اقدامات ارزنده ای انجام داده است.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست یادآور شد: دولت مردمی در حوزه سلامت، عملکرد موفقی داشته و ما هم ارتباط و هماهنگی خوبی به ویژه در بحث سلامت محیط و کار با وزارت بهداشت داریم.

وی با اشاره به همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت بهداشت در پسماندهای عفونی و دارویی، گفت: خوشبختانه با اقدامات وزارت بهداشت، پسماندهای عفونی و دارویی را به عنوان آلاینده نمی شناسیم چون در بیمارستانها، بی خطر می شوند و در بازدید از مناطق مختلف کشور می بینم که بیمارستانها، پسماندهای عفونی را به پسماندهای عادی تبدیل می کنند و بسیاری از بیمارستانها، پساب را بازیافت و وارد چرخه فضای سبز می کنند.