5 هزار متر مربع بهسازی معابر روستای نصیر آباد داراب اجرا شد

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان داراب از اجرای عملیات آسفالت معابر روستای نصیر آباد از توابع بخش فورگ شهرستان داراب به مساحت 5 هزار متر مربع خبر داد و بیان داشت: این طرح بااعتبار یک میلیارد تومان از محل اعتبارات عمرانی اجرایی شده است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر 5 هزار متر مربع بهسازی معابر روستای نصیر آباد داراب اجرا شد

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، محمد رضا حسن زاده ، اجرای طرح های عمران روستایی را زمینه افزایش رضایتمندی روستاییان ، مهاجرت معکوس و بازگشت روستاییان دانست و افزود: بنیاد مسکن به رغم محدودیت های بودجه و منابع مالی اجرای طرح های بهسازی روستاها را در اولویت قرار داده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان داراب با اشاره به توانمندی های روستای نصیر آباد دراین شهرستان گفت: کشاورزی در این روستا از دیرباز وجود داشته‌است. وجود زمین‌های حاصل خیز و آب و هوای مناسب سطح کشت این منطقه را از درختان خرما و مرکبات پوشانده‌است. توسعه روستایی و محرومیت زدایی از سوی بنیاد مسکن زمینه افزایش تامین معیشت روستاییان را هم فراهم می کند.

این مقام مسوول همچنین از تهیه طرح هادی در روستاهای حسین آباد جدید، دشت 2سلطان آباد، گز و گوبان با اعتباری بالغ بر 180میلیون تومان خبر داد و گفت: در سالی که گذشت بنیاد مسکن با واگذاری 250 قطعه زمین به جوانان فاقد مسکن و واجدین شرایط در روستاها و تشکیل پرونده ،صدور رأی و صدور 488 جلد اسناد مالکیت شهری و روستایی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک اقداماتی اساسی در این حوزه انجام داده است.

ارائه خدمات فنی و پاسخ استعلام 636 فقره پروانه ساختمانی با فعالیت 2 دفتر فنی و نظارت 40ناظر فعال در روستاها به مساحت 79 هزار و 546 متر مربع ، صدور بیمه نامه جهت منازل جدید روستایی به تعداد 450 فقره ، و تملک اراضی ملی در روستاها باهمکاری اداره منابع طبیعی درراستای توسعه مسکونی روستایی به میزان 130هکتار از دیگر فعالیت هایی بود که مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب به آن اشاره کرد.