نیازمندی ساخت مجدد 307 واحد مسکونی در شهرستان اوز

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در بازدید از مناطق آسیب دیده از زمین لرزه شهرستان اوز با اشاره به در جریان بودن ارزیابی مناطق آسیب دیده این شهرستان اظهار داشت: بنیاد مسکن آمادگی دارد تا با تصویب منابع مالی و اعتباری نسبت به بازسازی مناطق آسیب دیده اقدام کند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر نیازمندی ساخت مجدد  307 واحد مسکونی در شهرستان اوز

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، سید علیرضا حمیدی در جریان بازدید از این شهرستان افزود: تا پاسی از بامداد 28 مرداد ارزیابی ها ادامه داشت و تا 48 ساعت همه واحدهای مسکونی آسیب دیده بازدید شد و خسارت ها ارزیابی گردید.

وی با اشاره به اینکه خسارت ها به ستاد بحران شهرستان اوز اعلام شده است افزود: کارشناسان بنیاد مسکن 509 واحد مسکونی و تجاری را مورد بازدید قرار دادند که به علت شدت خسارت ها 307 واحد نیاز به احداث مجدد دارد ، بنیاد مسکن با تخریب و آوار برداری این واحدهای خسارت دیده با مشارکت ساکنان و شهروندان نسبت به اعطای تسهیلات اقدام خواهد کرد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد: 162 واحد مسکونی نیز در این زلزله خسارت های ترمیمی دیده است که این واحدهای مسکونی نیز در فهرست ترمیم و تعمیرات قرار دارد و با تصویب منابع مالی نسبت به بازسازی آن اقدام خواهد شد.

حمیدی با اشاره به اینکه 17 مورد واحد مسکونی بدون آسیب و 23 مورد تجاری در ارزیابی ها بررسی گردید ادامه داد: در مجموع 509 واحد مسکونی مورد ارزیابی و کارشناسی قرار گرفته است ، بعد از ارسال این آمارها به ستاد بحران همچنان افرادی به بنیاد مسکن مراجعه می کنند تا واحدها مورد ارزیابی مجدد قرار گیرد ، ما این آمادگی را داریم تا ارزیابی در بخ شهایی از شهرستان که خسارت دیده اند را ادامه دهیم.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس در مورد اعطای مصالح ساختمان یو مشاروه در ساخت واحدها هم گفت: با تامین مصالح بر اساس تفاهم نامه های موجود سیمان رایگان و مصالح مورد نیاز در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت ، هم چنین بنیاد مسکن نسبت به صدور مجوزهای ساخت برای واحد های خسارت دیده اقدام کرده است.

لازم به ذکر است ، مدیریت بحران شهرستان اوز با حضور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس و هیئت همراه و مدیر کل مدیریت بحران استانداری در محل فرمانداری شهرستان اوز تشکیل جلسه داد.