از ابتدای سال 1402 تاکنون؛

ساخت 11 پایگاه اورژانس در استان فارس با کمک خیرین

مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس گفت: خیرین با انعقاد تفاهم نامه از ابتدای سال جاری تاکنون، بانی ساخت یازده پایگاه اورژانس شده اند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر ساخت 11 پایگاه اورژانس در استان فارس با کمک خیرین

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر «علی اکبر رامجردی» افزود: خیرین در استان فارس، تاکنون 108 پایگاه اورژانس شهری و بین جاده ای احداث کرده اند که با افزوده شدن این یازده پایگاه، این آمار به 119 پایگاه اورژانس می رسید.

او با بیان اینکه ساخت پایگاه های اورژانس به ویژه پایگاه های بین جاده ای با توجه به گذر جاده های مواصلاتی کشور از استان فارس، بسیار مهم و تاثیرگذار است، ادامه داد: ساخت پایگاه های اورژانس، گامی موثر در ارائه بهتر خدمات امدادی و تسریع در انتقال بیماران به مراکز درمانی است.

دکتر رامجردی افزود: خیرین با توجه به نیاز سنجی های انجام شده توسط کارشناسان مجمع خیرین تامین سلامت، نیات خود را بیشتر در مناطق کم برخوردار و نیازمند، اجرایی می کنند.

مدیرعامل مجمع خیرین تامین سلامت فارس ادامه داد: خیرین امسال با انعقاد تفام نامه با مجمع خیرین، بانی ساخت پایگاه های اورژانس جاده ای واقع در شهرستان های استهبان، ارسنجان، درودزن، اقلید، مرودشت، نودان، سرچهان، دشت مرغاب و سه پایگاه اورژانس شهری دیگر در قیرو کارزین، مرودشت و شهر صدرا شدند.

او با اشاره به تجهیز پایگاه های اورژانس یادآور شد: علاوه بر ساخت، در حال حاضر 50درصد از خودروهای آمبولانس ناوگان اورژانس فارس، نیاز به جایگزینی دارند که باید مورد توجه خیرین قرار گیرد.

تمامی پایگاه های اورژانس و خودروهای آمبولانس اهدایی از سوی خیرین، به نام آنها نامگذاری می شود تا این فرهنگ نیک، در بین مردم اشاعه یابد و نامی نیک از آنان به یادگار بماند.