20 طرح تامین و انتقال برق در استان فارس و بوشهر به بهره برداری می رسد

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر با گرامیداشت هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و شهدای دولت از آمادگی 20 طرح مهم و اثرگذار در استان های فارس و بوشهر با سرمایه گذاری 13 هزار و 387 میلیارد ریال برای افتتاح و بهره برداری خبر داد و بیان داشت: بهره برداری از این طرح ها زمینه ساز ارتقاء زنجیره تأمین و انتقال برق و توسعه بیش از پیش صنعتی و اقتصادی استان های فارس و بوشهر خواهد بود.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر 20 طرح تامین و انتقال برق در استان فارس و بوشهر به بهره برداری می رسد

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، یداله حقیقی ، هفته دولت را فرصتی برای بیان خدمات دولت و تبیین دستاوردهای دولت خدمتگزار در عرصه کار و تلاش جهادی توصیف کرد و گفت: در این هفته شاهد بهره برداری از 13 طرح تامین و انتقال برق در استان فارس با سرمایه گذاری 10 هزار و 167 میلیارد ریال و همچنین هفت طرح در استان بوشهر و جنوب کشور با سرمایه گذاری 3 هزار و 220 میلیارد ریال خواهیم بود.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس و بوشهر در ادامه به تشریح پروژه‌های استان فارس اشاره کرده و از افتتاح و بهره‌برداری از طرح افزایش ظرفیت ایستگاه ۲۳۰ کیلو ولت نیروگاه کازرون با نصب یک دستگاه ترانس ۱۶۰ مگاولت آمپری، و احداث زیرساخت‌های لازم در ایستگاه ۲۳۰ کیلو ولت صدرا جهت ارتباط خطوط ایستگاه‌های دانشگاه شیراز و ایستگاه منطقه ی سعدی به ایستگاه شهر صدرا، افزایش ظرفیت ایستگاه زرقان با نصب یک دستگاه ترانس ۴۰ مگاولت آمپری، احداث ایستگاه ۱۳۲ کیلو ولت کورده خنج با نصب یک دستگاه ترانس ۵۰ مگا ولت آمپری، احداث پست کازرون ۴ با نصب یک دستگاه ترانس ۴۰ مگاو ولت آمپری، اجرای پروژه احداث خط ۶۶ کیلو ولت سیمان سپهر به ایستگاه قیر ۳ به طول ۱۰ کیلومتر خط دو مدار و همچنین احداث خط ارتباطی ایستگاه کازرون ۴ به طول ۲۰۰ متر خط تک مداره، احداث خط کورده خنج با طول ۵۰ کیلومتر خط دو مداره، احداث خط ۲۳۰ کیلو ولت ایستگاه دانشگاه شیراز به ایستگاه شهر صدرا به طول ۲۲ کیلومتر خط دو مداره، احداث شبکه فیبر نوری کورده خنج به صورت خط گرم، احداث زیرساخت‌های مخابراتی لازم برای مدیریت در مرکز پایش و راهبری شبکه برق منطقه فارس که امکان نظارت بر عملکرد صحیح پروژه‌های فوق را میسر می سازد ، خبر داد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه فارس و بوشهر همچنین با بیان اینکه در هفته دولت امسال شاهد افتتاح ۷ طرح بزرگ در استان بوشهر باسرمایه‌گذاری ۳۰۰۰ و ۲۲۰ میلیارد ریال خواهیم بود افزود از جمله این طرح‌ها، نصب یک دستگاه ترانس ۵۰۰ مگا ولت آمپری در پست ۴۰۰ کیلو ولت کنگان احداث زیرساخت‌های لازم در این ایستگاه خبر داد.

وی افزود: در تنگستان استان بوشهر شاهد افزایش ظرفیت پست ۱۳۲ کیلو ولت اهرم و تقویت کلیدخانه مربوطه می‌باشیم، در برازجان استان بوشهر شاهد افزایش ظرفیت ایستگاه برازجان ۴ معروف به فرهنگ خواهیم بود، در خود شهر بوشهر یک پروژه عظیم و مهم احداث گردیده است و آن عبارت است از احداث خط هوایی ۲۳۰ کیلو ولت چهار مداره که ایستگاه بوشهر ۲ را به ایستگاه پودر بوشهر وصل می نماید. از جمله اقدامات موثر در استان بوشهر سیم کشی فیبر نوری کنگان به صورت خط گرم می‌باشد. احداث زیرساخت‌های مخابراتی لازم برای مدیریت در مرکز پایش و راهبری شبکه برق منطقه فارس و بوشهر که امکان نظارت بر عملکرد صحیح پروژه‌های فوق را میسر می سازد.

به گفته حقیقی همه این پروژه ها به دست توانمند نیروهای متخصص ایرانی در راستای افزایش اطمینان در تامین برق پایدار و همچنین افزایش رضایتمندی مشترکان خواهد شد.

وی در ادامه افزود: با عنایت به دستور و تأکید مقام عالی وزارت نیرو، در اقدامی جهادی و بی سابقه در کل کشور، و با تلاش بی وقفه و خستگی ناپذیر کلیه همکاران این شرکت و پس از رایزنی های زیاد با سرمایه گذاران بخش خصوصی، تعداد 16 دستگاه دیزل ژنراتور در 9 ساختگاه مختلف ، علیرغم محدودیت در زیرساختهای مورد نیاز در مناطق محروم و دور افتاده استان فارس ، در مدت زمان معادل 45 روز تهیه، نصب و بهره برداری شده است؛ که اجرای به موقع پروژه های در دست اقدام جهت حل مشکلات شبکه و تأمین برق پایدار و عبور موفق از پیک بار، به عنوان یک رکورد بی سابقه محسوب می گردد. عناوین پروژه های مذکور به شرح زیر است:

1. یک دستگاه مولد در منطقه دهرم شهرستان قیروکارزین

2. یک دستگاه مولد در منطقه افزر شهرستان قیروکارزین

3. دو دستگاه مولد در منطقه هنگام شهرستان قیروکارزین

4. دو دستگاه مولد در منطقه بیدشهر شهرستان اوز

5. دو دستگاه مولد در منطقه رستاق شهرستان داراب

6. دو دستگاه مولد در منطقه حاجی آباد شهرستان زرین دشت

7. دو دستگاه مولد در منطقه سیف آباد شهرستان خنج

8. دو دستگاه مولد در منطقه بابامیدان شهرستان رستم

9. دو دستگاه مولد در منطقه کهمره شهرستان شیراز