رئیس جمهور در مراسم روز پزشک و داروساز:

موفقیت و سربلندی جامعه پزشکی از امتحانات و ابتلائات خود

رئیس جمهور جامعه پزشکی کشور را در ابتلائات خود سربلند توصیف و تصریح کرد: بخش‌ های مختلف جامعه پزشکی چه در دوران دفاع مقدس و چه در مواقع لازم دیگر نظیر بلایای طبیعی و چه در دوران کرونا که عملکرد درخشانی داشته و همواره در مواقع ضرورت در کنار مردم حضور داشته ‌اند و بنده به آنان و شهدای نظام سلامت ادای احترام می‌ کنم.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر موفقیت و سربلندی جامعه پزشکی از امتحانات و ابتلائات خود

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، سید ابراهیم رئیسی، پیش از ظهر امروز سه‌ شنبه در مراسم گرامیداشت «روز پزشک و داروساز» با بیان اینکه جامعه پزشکی از آنجا که در زمینه صیانت از جانی و حیاتی که خداوند قدوس به انسان‌ها عطا کرده فعالیت می‌کند، قدسیت می‌یابد، گفت: پزشکان با دست توانای خود و دانشی که خداوند به آنها مرحمت کرده در زمینه صیانت از حیات انسان‌ ها تلاش می ‌کنند.

رییس جمهور اولین رمز قدسیت این حرفه را آن دانست که پزشک بداند توانایی وی برای جلوگیری از آسیب وارد شدن به حیات انسان‌ ها متعلق به ذات مقدس ربوبی است و افزود: پزشکان باید بدانند سلامتی در دست خداوند است و او این قدرت فکر، اندیشه، دانش و بینش را به آنها مرحمت کرده تا در جهت صیانت از این سلامتی و حیات فعالیت کنند.

دکتر رییسی با بیان اینکه این نگاه توحیدی خیلی ارزشمند است، اظهار کرد: چه عالمی که در حوزه علمیه قول ‌الله می‌بیند و چه پزشکی که در اتاق عمل جراحی فعل ‌الله می‌بیند، هر دو در یک جهت حرکت کرده و تلاش می‌ کنند و این نگاه توحیدی است که می ‌تواند باعث ارتقای روزافزون علم پزشکی شود.

رییس جمهور با تاکید بر اهمیت تلاش برای ارتقای علم پزشکی در ایران اسلامی، تصریح کرد: تلاش ‌های قابل تقدیری در جهت ارتقای علم و دانش پزشکی در کشور صورت گرفته، اما همه دانش پزشکی منحصر در آنچه تاکنون تولید شده، نیست. لذا دانشگاه‌ ها، پژوهشگاه‌ ها، آزمایشگاه‌ ها و مراکز علمی در جهت ارتقای علم و مرجعیت یافتن کشور در این عرصه تلاش بیشتری داشته باشند چرا که جمهوری اسلامی ایران این ظرفیت را دارد.

دکتر رییسی با بیان اینکه متولی اصلی اجرای سیاست‌های مصوب و ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه سلامت وزارت بهداشت است، اما این وزارتخانه تنها متولی اجرای این بسته سیاستی نیست، خاطرنشان کرد: این یک بسته جامع از سیاست‌های حوزه سلامت، بهداشت، درمان، آموزش و ارتقای بهره‌وری است که باید با همت همه دست‌اندرکاران جامعه پزشکی و نظام درمانی کشور اجرایی و عملیاتی شود.

رییس جمهور در بخش بعدی سخنانش جامعه پزشکی کشور را در امتحانات و ابتلائات پیروز و سربلند توصیف و تصریح کرد: بخش ‌های مختلف جامعه پزشکی کشور چه در دوران دفاع مقدس و چه در مواقع لازم دیگر نظیر بلایای طبیعی و چه در دوران کرونا که عملکرد درخشانی داشته، همواره در مواقع ضرورت در کنار مردم حضور داشته‌اند و بنده به همه تلاشگران این عرصه و به ‌ویژه شهدای نظام سلامت و خانواده‌ های محترم آنها ادای احترام می‌کنم.

دکتر رییسی تولید 90 درصد داروهای مورد نیاز کشور در داخل را از افتخارات جامعه پزشکی دانست و افزود: امروز بسیاری از کشورهای منطقه و حتی کشورهای پیشرو در زمینه تولید دارو به کیفیت داروهای ساخت ایران اذعان دارند و مشتری محصولات دارویی متخصصان و پزشکان ما هستند.

رییس جمهور با بیان اینکه امروز با توسعه شرکت‌ های دانش بنیان در کشور زمینه برای مهاجرت معکوس پزشکان ایرانی فراهم شده است، به بازدید خود از پارک‌های علم و فناوری و پیشرفت‌های چشمگیر در حوزه پزشکی و ساخت تجهیزات و دارو اشاره کرد و اظهار داشت: بسیاری از شرکت‌های داروسازی امروز پذیرای پزشکان مهاجر ایرانی هستند و زمینه شغل مناسب و با عزت برای آنها در داخل کشور فراهم شده است.

دکتر رییسی افزود: تا پیش از این محصولاتی نظیر فرش یا صنایع دستی به عنوان نماد فرهنگ و هنر ایرانی شناخته می‌شد اما امروز تجهیزات پزشکی ساخته شده به دست جوانان ایرانی و صادرات آن به کشورهای مختلف بر افتخارات کشورمان افزوده است.

رییس جمهور در ادامه نیروی انسانی کارآمد و مجرب را مهم‌ترین سرمایه نظام سلامت کشور دانست و با تاکید بر ضرورت تعریف نظام‌مسائل بخش سلامت کشور با هدف حل مشکلات این بخش، تصریح کرد: امروز توجه ویژه به مناطق محروم از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت است و وزیر محترم بهداشت برای برقراری عدالت در توزیع نیروی انسانی میان مناطق برخوردار و محروم ماموریت دارد.

دکتر رییسی در ادامه تاسیس صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج و همچنین تامین مالی مناسب آن را از اقدامات بسیار خوب دولت در حمایت و رفع دغدغه خانواده‌های این بیماران دانست و کشف دارو و راه درمان بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج به دست توانمند پزشکان و متخصصان ایرانی را قابل تحقق دانست.

رییس جمهور توجه به کرسی‌های نظریه‌پردازی و آزاداندیشی در حوزه علوم پزشکی را از جمله راه‌های موثر در کشف راه‌های درمان این بیماری‌ها دانست و بر ضرورت شنیدن حرف‌های نو در علوم پزشکی و بررسی آنها تاکید کرد.

دکتر رییسی ضمن پاسداشت خدمات و زحمات شایسته و در خور تحسین نظام سلامت به ویژه در ایام شیوع بیماری کرونا بر ضرورت حفظ احترام و جایگاه رفیع جامعه پزشکی به ویژه در رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: در همه رسانه‌ها، فیلم‌ها و سریال‌ها نباید جایگاه رفیع جامعه پزشکی مورد آسیب قرار بگیرد چرا که این قشر نه فقط در نزد ملت ما بلکه در میان همه ملت‌ها دارای جایگاه و منزلتی مقدس است، احترام به یک پزشک احترام به علم و فرهیختگی یک ملت است و نباید تخلف تعداد اندکی از پزشکان را به کل جامعه پزشکی تعمیم داد و در برخورد با تخلفات صورت گرفته در این زمینه اولین مدعی جامعه پزشکی خواهد بود.

رییس جمهور با تاکید بر اهمیت تلاش برای ارتقای علم پزشکی در ایران اسلامی تصریح کرد: تلاش‌ های قابل تقدیری در جهت ارتقای علم و دانش پزشکی در کشور صورت گرفته، اما همه دانش پزشکی منحصر در آنچه تاکنون تولید شده، نیست. لذا دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز علمی در جهت ارتقای علم و مرجعیت یافتن کشور در این عرصه تلاش بیشتری داشته باشند چرا که جمهوری اسلامی ایران این ظرفیت را دارد.

دکتر رییسی با بیان اینکه متولی اصلی اجرای سیاست‌ های مصوب و ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه سلامت وزارت بهداشت است، اما این وزارتخانه تنها متولی اجرای این بسته سیاستی نیست، خاطرنشان کرد: این یک بسته جامع از سیاست‌های حوزه سلامت، بهداشت، درمان، آموزش و ارتقای بهره‌وری است که باید با همت همه دست‌اندرکاران جامعه پزشکی و نظام درمانی کشور اجرایی و عملیاتی شود.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش، جامعه پزشکی کشور را در امتحانات و ابتلائات پیروز و سربلند توصیف و تصریح کرد: بخش ‌های مختلف جامعه پزشکی کشور چه در دوران دفاع مقدس و چه در مواقع لازم دیگر نظیر بلایای طبیعی و چه در دوران کرونا که عملکرد درخشانی داشته، همواره در مواقع ضرورت در کنار مردم حضور داشته‌اند و بنده به همه تلاش‌گران این عرصه و به‌ویژه شهدای نظام سلامت و خانواده‌های محترم آنها ادای احترام می ‌کنم.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

دانشگاه سئوی ایران

دانشگاه سئوی ایران

مشاوره، آموزش و مدیریت پروژه های سئو در ایران

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها