مرکز مردمی نفس در شهرستان زرین دشت راه اندازی شد

با حضور مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری فارس، مرکز مردمی نفس در مرکز خدمات جامع سلامت شهید «بارونی» حاجی آباد شهرستان زرین دشت راه اندازی شد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر مرکز مردمی نفس در شهرستان زرین دشت راه اندازی شد

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر «محمدرسول تقوی» سرپرست شبکه در آیین آغاز به کار مرکز مردمی نفس در شهرستان زرین دشت با تاکید بر ایجاد فرهنگ سازی در زمینه فرزندآوری و جوانی جمعیت گفت: این طرح در راستای پیشگیری از سقط جنین های سالم که خانواده ها تصمیم به سقط آنان می گیرند، اجرا می ‌شود.

«حیدر مرادی» رئیس مرکز بهداشت شهرستان زرین دشت نیز گفت: در مرکز مردمی نفس، سه هدف شامل فرهنگ سازی و آموزش قبح و پیامدهای جسمی و روحی سقط جنین؛ شناسایی افرادی که قصد سقط جنین دارند و پیشگیری از انجام سقط و شناسایی مراکز غیر قانونی فروش داروی سقط جنین و معرفی آنها به مراجع قضایی، دنبال می شود.

«سعیده فرحبخش» مسوول مرکز مردمی نفس شهرستان زرین دشت نیز در آیین بهره برداری از این مجموعه با اشاره به جلوگیری از 6 جنین در این شهرستان به همت کارشناسان مجموعه سلامت زرین دشت، گفت: در مرکز نفس سه کارشناس مامایی، سلامت روان و مذهبی حضور دارند که کارشناسان مذهبی از سوی حوزه علمیه، بسیج خواهران و دفتر امام جمعه به مجموعه سلامت معرفی می شوند.

در آیین آغازین مرکز مردمی نفس در شهرستان زرین دشت که با همکاری کانون بسیج جامعه پزشکی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان زرین دشت تجهیز و راه اندازی شده، دکتر «کوثر خادمیان» مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، فرماندار، رئیس شبکه بهداشت و درمان و رئیس مرکز بهداشت شهرستان زرین دشت حضور داشتند.