هزینه ۴ هزار میلیاردی دولت سیزدهم برای گازرسانی به مناطق محروم مازندران

مدیر عامل شرکت گاز مازندران عنوان کرد: همه شهر‌ها و روستا‌های مازندران تا پایان سال ۱۴۰۴ از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند. ‎
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر هزینه ۴ هزار میلیاردی دولت سیزدهم برای گازرسانی به مناطق محروم مازندران

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، قاسم مایلی رستمی، گفت: در دو سال گذشته ۹۰۰ کیلومتر خطوط گازرسانی در مازندران با ۴ هزار میلیارد تومان هزینه انجام شده که طول این خطوط دو برابر طول مسیر مازندران است.

وی با بیان اینکه گازرسانی به مناطق کمتر برخوردار و صعب العبور از اولویت‌های دولت سیزدهم است، افزود: در دو سال اخیر ۱۲۰ هزار مشترک به یک میلیون و ۵۵۰ هزار مشترک قبلی اضافه شده است.

مدیر عامل شرکت گاز مازندران، ادامه داد: از مجموع ۶۳ شهر مازندران ۵۹ شهر و از ۳۰۰۰ روستای استان که قابلیت گاز رسانی دارند نیز ۲۶۰۰ روستا تاکنون گازرسانی شده اند.

مایلی رستمی با بیان اینکه ۴۰۰ روستای باقی مانده کوچک و کم جمعیت هستند، افزود: ۱۰۹ روستا از این ۴۰۰ روستا در دوسال گذشته از نعمت گاز برخوردار شدند و ۱۳۰ روستا نیز تا پایان سال و مابقی روستاها سال آینده گازرسانی می‌شوند.

مدیر عامل شرکت گاز مازندران به هزینه بالای گازرسانی اشاره کرد و گفت: بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان فقط در ۴ ماه امسال در این شرکت برای توسعه گازرسانی هزینه شده است که با رایزنی‌های انجام شده با شرکت ملی گاز مقرر شد برای ادامه فعالیت گازرسانی در مازندران ۱۰۰۰ میلیارد تومان دیگر اختصاص یابد.

مایلی رستمی با بیان اینکه گازرسانی به برخی مناطق مازندران با توجه به شرایط طبیعی سخت و دشوار است، ادامه داد: در منطقه هراز به دلیل عرض کم جاده و صعب العبور بودن مسیر برخی روستاها، گازرسانی از مازندران با مشکل مواجه شده بود که با رایزنی شرکت ملی گاز مقرر شد گازرسانی از استان تهران از مسیر امامزاده هاشم تا گزنگ و آب اسک انجام شود که اکنون در حال اجراست.

وی افزود: با برنامه ریزی‌های انجام شده پایان سال ۱۴۰۴ پایان گازرسانی به مناطق مازندران خواهد بود.