معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در فسا تأکید کرد:

پوشش حداکثری خدمات به کودکان و نوجوانان مناطق روستایی شهرستان فسا

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جریان سفر دو روزه به فارس از مرکز ثابت و کتابخانه سیار روستایی فسا بازدید کرد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر پوشش حداکثری خدمات به کودکان و نوجوانان مناطق روستایی شهرستان فسا

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، فرهاد فلاح معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور در ادامه بازدید مراکز فارس در مرکز ثابت و مرکز سیار روستایی فسا حضور یافت.

فلاح ضمن قدردانی از تلاش‌های خالصانه همکاران و مربیان مراکز فسا، بر پوشش حداکثری در زمینه ارائه خدمات به روستاهای شهرستان تأکید کرد.

معاون فرهنگی کانون کشور شناسایی اعضای نوجوان توانمند به عنوان نماینده اعضای مرکز با هدف گسترش فعالیت‌های کانون در مدارس در قالب طرح کانون مدرسه را مهم دانست و این موضوع را یکی از رسالت‌های فعلی کانون برشمرد.

در حاشیه این دیدار فلاح از عروسک‌های دست‌ساز مربیان و اعضای مرکز فسا بازدید کرد.

علی خواجه‌نژادیان مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس نیز به وجود ظرفیت بالای سرمایه نخبگانی در سطح شهرستان فسا اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که بتوان با استفاده از این فرصت، تعداد مراکز و همچنین خدمات کانون در این شهرستان را گسترش داد.

در ادامه برنامه، فلاح با همراهی مربی کتابخانه سیار روستایی فسا، به روستای ابوذر آباد از توابع زاهدشهر فسا رفت و در برنامه با حضور اعضای کتابخانه و کودکان روستا همراه و به آنان هدایایی را اهدا کرد.

اجرای فعالیت‌های قصه‌گویی و ساخت کاردستی توسط کودکان، زینت‌بخش این بازدید بود.

مرکز فرهنگی هنری فسا در ۱۵۰ کیلومتری شیراز واقع شده و از سال۱۳۴۳ فعالیت برای کودکان و نوجوانان را آغاز کرده است و در حال حاضر با ۴۹۰ عضو و نزدیک به ۹۰۰۰ جلد کتاب در حال فعالیت می‌باشد.