معاون آموزشی وزارت بهداشت:

بودجه ی افزایش ظرفیت پزشکی هنوز به وزارت بهداشت پرداخت نشده است / کیفیت آموزش پزشکی خط قرمز ما است

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان در رشته پزشکی مستلزم تامین اعتبار لازم است که تاکنون از سوی سازمان های مرجع، بودجه ای در این راستا به وزارت بهداشت پرداخت نشده است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر بودجه ی افزایش ظرفیت پزشکی هنوز به وزارت بهداشت پرداخت نشده است / کیفیت آموزش پزشکی خط قرمز ما است

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر ابوالفضل باقری فرد در این خصوص گفت: افزایش ظرفیت پذیرش در رشته های پزشکی با مشارکت سایر سازمان‌ها امکان پذیر است، طرف تعهدات غیر از وزارت بهداشت، سازمان برنامه بودجه و سازمان امور استخدامی هستند که باید به وزارت بهداشت کمک کند ولی تاکنون برای تکمیل زیرساخت‌های این افزایش ظرفیت اعتباری به وزارت بهداشت پرداخت نشده است.

افزایش ظرفیت پذیرش در رشته پزشکی مطابق رعایت استاندارد و تامین زیر ساخت‌های آموزشی

دکتر ابوالفضل باقری فرد با بیان این مطلب که طی آمار سال 2018 سرانه پزشک برای هر 10 هزار نفر در ایران، حدود 15 پزشک است، افزود: سرانه پزشک، شاخص ارتقای نظام سلامت نیست بلکه یکی از راهبردهای ارتقاء به شمار می رود. سرانه پزشکی ایران با آمارهای جدید بزودی توسط سازمان بهداشت جهانی اعلام خواهد شد که از ۱۵ به ۱۹ ارتقا یافته و روند افزایشی بیشتر طی سالهای اینده خواهد داشت.

وی تاکید کرد: افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته پزشکی نیازمند تکمیل زیر ساخت های لازم، رعایت استاندارد ها و حفظ کیفیت آموزشی است، در واقع برای افزایش اصولی ظرفیت پذیرش در کنار توسعه کمی، توسعه کیفی حائز اهمیت است و باید توجه داشت کیفیت آموزش پزشکی خط قرمز ما است در نتیجه باید زیر ساخت های لازم از جمله فضاهای آموزشی و آزمایشگاه و تجهیزات مناسب برای تربیت دانشجویان توانمند و با سواد تامین شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت بیان کرد: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی فصل الخطاب است و امسال در کنکور 1402 محقق خواهد شد.